פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
אור הירח על ההר

אור הירח על ההר

עלון פסיכולוגיה עברית | 4/3/2012 | הרשמו כמנויים

שבוע של חורף וגשם, אולי אחרון לשנה זו, עבר עלינו, וחג הפורים כבר בפתח. במאמרה של רות נצר על ארכיטיפ ההיפוך, הליצן והטריקסטר בתורתו של יונג, החג כבר כאן. ועוד על דמויות והעמדת פנים בפוסט על שחקנים.

פסיכותרפיה מסוגים שונים עומדת במרכז מאמרים ובלוגים רבים השבוע. דר' ניצה ירום חונכת סדרת רשימות שעוסקת בפרקטיקה הטיפולית, והפעם - על הכשל בהנחה כי כל המתרחש אצל המטפל הוא שיקוף של עולמו הפנימי של המטופל. תרפיה מכוונת התמקדות (FOT) היא מוקד מאמרה של ליאורה בר-נתן, המציגה את עקרונות הגישה. "בחירת העורכת" השבוע היא המאמר "אמא חושבת משמע אני קיים", העוסק בטיפול מבוסס מנטליזציה בהפרעת אישיות גבולית. דר' אילן דיאמנט סוקר במאמר מצבי טרום מנטליזציה שונים, ומציג את עקרונות ההשתמעויות הקליניות של המשגה זו.

וכתמיד, לא נפקד מקומם של נושאים אקטואליים: שמואל ברנשטיין מדבר על הפצצה האירנית ומאבק הדתות מתוך התבוננות יונגיאנית, נתונים מתוכנית התחקירים 60 דקות, בנוגע ליעילות תרופות נוגדות דיכאון ויעילות טיפול בפלסבו, ומספר פרקים מספר המוקדש לחוויות השירות הצבאי במחנה פליטים במהלך האינתיפדה הראשונה, בעריכת דר' יואל אליצור. נסיים את הסקירה הלא מלאה הזו בברכות לליאור גרנות, ביבליותרפיסטית, שמעלה השבוע בלוג חדש לאתר: לכתוב מילים: בלילה הזה, בעולם הזה. המשך כתיבה מרתקת ופורה, כפי שנכתב בפוסט הבכורה!

"אור הירח על ההר
לילה לבן בשדות בית לחם
תן מילל בקול נשבר
אנה פנה עדרי ללכת
אח לנשר ולעיט
אין לי שם ואין לי בית
הי חלילי ילל, ילל חלילי" (מילים: נעמי שמר)

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

לחברות וחברי קהילת פסיכולוגיה עברית שלום, קבוצת הדיון 'מטראומה לחוסן', העוסקת בנושאים הרלוונטיים במיוחד...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.