פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
אין אהבה כמו אהבה של אבא

אין אהבה כמו אהבה של אבא

שפיות זמנית | 6/8/2017 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

"בלא אבות אנו חשופים לכל רוח ונעים על פני האדמה ללא מחסה." ~ אהרן אפלפלד

אך מה זה להיות אבא? ואיך לומדים להיות אבא? 

"להיות אבא: אבא עם צרכים מיוחדים" היא סדרה חדשה של טל פרידמן. הסדרה מעלה שאלות על אבהות, ומנסה לענות עליהן - "מה זה אבא? מה זה אמא? אבא לא יכול להיות אמא?" (אב המתראיין בסדרה). הסדרה נותנת מקום לאבהות, נוגעת בסוגיות של התקשרות, נפרדות והורות בכלל.  

תגובות רבות לסדרה היו ההפתעה מטל פרידמן. השחקן והקומיקאי הפרוע מביא את עצמו בפתיחות ובכנות, ומעורר הערכה והשתאות. הפער בין התפקידים שלו מעלה מחשבות על המקומות השונים והתפקידים השונים שבהם האדם מתפקד, גם מעבר לתחום ההורות. כך הסדרה מפגישה אותנו גם עם היותנו אדם אחד עם הרבה פנים. כל פעם אנחנו בוחרים במודע או שלא במודע להביא פן אחר שלנו. המכלול והביחד זה מה שמרכיב אותנו אך לא תמיד האחר רואה את כל או רוב המכלול. האם לפעמים אנחנו לא רואים את המכלול של עצמינו? את השלם של עצמינו ואת הגיוון שיש בנו? האם לפעמים אנחנו מתקבעים בתפיסה אחת שלנו, שיכולה להשאיר אותנו במקום אחד הרבה זמן?


עוד בבלוג של שפיות זמנית

ב"ניו-יורק טיימס" הזמינו כותבים שונים להציע את הפרספקטיבה שלהם על חרדה. ההזמנה הובילה ללמעלה...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

נתן אלתרמןנתן אלתרמן13/8/2017

שלום. אני חושב שאני יכול להיות אבא מצוין. יש לי נפש יפה ואוהבת, יש לי ערכים אציליים וחזקים, אני אוהב לעזור ולהשקיע בכנות. אוכל לחנך את ילדיי לערכים ולתת להם אהבה ודאגה. אני מקווה שבעתיד אתחתן ואז יהיו לי ילדים.