לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
לא מצליחים להרגע – הריטלין שוב בכותרות

לא מצליחים להרגע – הריטלין שוב בכותרות

שפיות זמנית | 15/7/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

לאורך מאתיים השנים האחרונות ההתפתחויות הרפואיות והטכנולוגיות מלוות בויכוחים שונים אודות השפעתם על האנושות ועל האנושיות. נראה שבתקופתנו השימוש ההולך וגדל בריטלין בקרב בני נוער מזקק חלק מן החיכוכים האלו, ונותן להם ביטוי בתוך העולם הפסיכיאטרי. ההצטלבות בין המישורים הרפואי, הטיפולי והאתי נדמית כמזמנת אי הסכמות עיקשות בתחום (עליהם כתבנו בעבר לא פעם), בין אם בקרב פציינטים או בקרב רופאים ומטפלים.
בסוף השבוע האחרון התפרסמה כתבת שער גדולה ב"הארץ" במסגרתה אפשר למצוא את הקווים הכללים של אי ההסכמות בתחום, ואף לחוש את המרחק הרב שיש בין החוויה של בני הנוער המשתמשים בכדור, לבין האופן שבו המבוגרים, כמו גם הרופאים, מתייחסים למשמעות של שימוש זה.

"בכיתה של 40 תלמידים, הייתי אומרת ש–15%–20% לוקחים ריטלין”, מעריכה מ’, יועצת בחטיבת ביניים באזור המרכז. יש כל הזמן בדיקה ודיבור של ההורים סביב זה. הם לא עושים הבחנה בין הפרעות קשב, או הפרעות למידה שדורשות אבחון פסיכו־דידקטי. ההורים מבולבלים. יש בדבר הזה שוק פרטי מטורף, תרופות בייבוא אישי ב–900–1,000 שקל לחודש, בייבוא אישי בבית מרקחת בתל אביב. צריך אישור ממשרד הבריאות, אבל אפשר לייבא גם באופן עצמאי. אני מכירה אמא שהפכה עולמות כדי שהבן שלה ישיג משהו מאוד יקר”.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.