לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שרון שמש

שרון שמש

שרון שמש

פסיכולוג בהתמחות קלינית

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-155824

אודות שרון שמש בקצרה:

אני פסיכולוג בהתמחות קלינית, מטפל במרכז לבריאות הנפש לב השרון, באגודה למען הלהט״ב ובקליניקה פרטית בתל-אביב. אני בעל ניסיון בטיפול במבוגרים ובמבוגרות (מעל גיל 18) המתמודדים ומתמודדות עם תחושה של פגיעה נקודתית...

פניה אל שרון שמש

אודות שרון שמש

אני פסיכולוג בהתמחות קלינית, מטפל במרכז לבריאות הנפש לב השרון, באגודה למען הלהט״ב ובקליניקה פרטית בתל-אביב.

אני בעל ניסיון בטיפול במבוגרים ובמבוגרות (מעל גיל 18) המתמודדים ומתמודדות עם תחושה של פגיעה נקודתית או מתמשכת באיכות חייהם על רקע מגוון קשיים– הפרעות דיכאון וחרדה, קשיים סביב הסתגלות לשינויים ומצבי חיים חדשים, חוויה של תקיעות וחוסר מימוש וחוויה של דימוי עצמי ירוד. כמו כן, צברתי ניסיון בעבודה עם מטופלים ומטופלות המבקשים לעסוק בשאלות הנוגעות ליחסים בינאישיים ולמתחים בתוך קשרים קרובים ומשמעותיים, בחוויה אישית של בדידות וכן בסוגיות הנוגעות לזהות עצמית ובכלל זה לזהות מגדרית, משיכה ונטייה מינית. אני מציע טיפול בגישה פסיכודינאמית ומשלב כלים מתחום הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי (CBT) בהתאם לצורכי המטופל או המטופלת.

אני בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב ובעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מהמרכז האקדמי רופין. כיום מתמחה במרכז לבריאות הנפש לב השרון, צור משה. בעבר עבדתי כמטפל במרפאות חוץ במרכז לבריאות הנפש שלוותה, הוד השרון וכן בעמותת ״אנוש״, סניף תל אביב.

פרסומים מדעיים

  1. Danenberg, R., Shemesh, S.*, Bitan, D. T., Maoz, H., Saker, T., Dror, C., ... & Bloch, Y. (2021). Attitudes of patients with severe mental illness towards COVID-19 vaccinations: A preliminary report from a public psychiatric hospital. Journal of Psychiatric Research, 143, 16-20.
  2. Bloch, Y., Shemesh, S., Grossman-Giron, A., Maoz, H., Cohenmehr, E., Hertzberg, L., ... & Bitan, D. T. (2022). Buffering effect of in-patient psychiatric care on the link between fear of covid-19 and mental health consequences. Psychiatry Research Communications, 2(1), 100027.‏
  3. Levi-Belz, Y., Shemesh, S. & Zerach, G. (in press) Moral injury and suicide ideation among combat veterans: The moderating role of self-disclosure. Crisis.
  4. Grossman-Giron, A., Bitan, D. T., Mendlovic, S., Shemesh, S. & Bloch, Y. (in press) Distress and well-being among psychiatric patients in the aftermath of the first COVID-19 lockdown in Israel: A longitudinal study. International Journal of Public Health. 
     
הפרטים המובאים בכרטיס האישי של שרון שמש, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי שרון שמש ובאחריותו/ה.