פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
טלי בביוב
טלי בביוב

טלי בביוב

מטפלת בהבעה ויצירה מאומתת
מספר רישום (עד 2004): 25285

אודות

  מתמחה בטיפול באומנות ועוסקת בפסיכותראפיה       אודותיי  מטפלת באומנות ופסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בטיפול בשילוב אומנויות ובעלת נסיון רב בטיפול רגשי בילדים, נוער ומבוגרים. מקבלת בקליניקה...

בתקופה זו אני זמינה למתן עזרה ראשונה נפשית בהתנדבות לשוהים בבידוד. זהו יעוץ תמיכתי טלפוני בלבד ואינו מהווה תחליף לטיפול.
ניתן להתקשר אלי ל 0544771077 בימים:
שני, בין 10:00 ל 12:00
שלישי, בין 16:00 ל 18:00
חמישי, בין 11:00 ל 13:00
שישי, בין 10:00 ל 13:00

פניה אל טלי בביוב

 

מתמחה בטיפול באומנות ועוסקת בפסיכותראפיה

 

 

 

אודותיי 

מטפלת באומנות ופסיכותרפיסטית בעלת תואר שני בטיפול בשילוב אומנויות ובעלת נסיון רב בטיפול רגשי בילדים, נוער ומבוגרים. מקבלת בקליניקה פרטית בתל אביב. מטופליי הם ילדים, מתבגרים, בגירים ומבוגרים, הורים וזוגות המגיעים בשל קשיים ומשברים ומבקשים התפתחות והתמרה. ילדים או מתבגרים המגיעים לטיפול מגיעים בשל מגוון קשיים המעידים על בעיות רגשיות כגון; דימוי עצמי נמוך, חרדה, כפייתיות ונוקשות, בעיות חברתיות, בעיות קשב וריכוז, קושי בוויסות רגשי, בעיות התנהגות, פגיעות עצמיות, דיכאון וכ"ד. 

בעבודתי עם ילדים ומתבגרים כלי העבודה הוא הבעתי - אומנות פלסטית, משחק בחול, דרמה ומשחק המשולבים בשיח מותאם אודות היצירה ופונים אל עולמו הפנימי של הילד. מטרתי בטיפול בילדים תהיה לחשוף את מקורות המרפא בעולמו הפנימי ולעורר כוחות של חיים ותנועה בנפש. באופן זה המפגש עם ילד נושא חווית "נראות" שבמהותה היא מרפאה.  

הטיפול בילדים משולב בהדרכת הורים קבועה אשר מאפשרת נתיב חניכתי מתפתח להורה. העבודה עם ההורים מתווכת ומנגישה עבורם את עולמו הפנימי של הילד, מפתחת כלים חדשים להתמודדות ומאפשרת אף להם "לראות" טוב יותר את ילדם ואת צרכיו בהתאם לגילו, דבר שלעיתים אף מאפשר שינוי גישה, אורחות חיים וריתמוסים, התומכים אותו טוב יותר. 

טיפול במבוגרים הינו פסיכותרפוייטי, דינאמי. מבוגרים המגיעים לטיפול נמצאים במצבי צומת בחייהם או סובלים מתסמיני דיכאון, חרדה, קשיים בינאישיים או חווים תחושת ריקנות וחוסר כיוון. סמפטומים אלה עולים כרמזים המצביעים על כך שקיימות סוגיות לא מודעות הדורשות תשומת לב וטרנספורמציה. מטרתי תהיה ללמד אנשים אלה להתבונן, להיות ערים לדרכם, להפוך את חייהם למובנים יותר בעבורם ולעבד חוויות חיים כך שתקבלנה משמעות. 

תחומי ענין והעמקה - מתוך חיפוש אינטרדיסציפלינרי אחר תחומי חשיבה מקבילים שאופיים מצוי בהלימה עם רוח הטיפול התוודעתי למדע הרוח האנתרופוסופי ובעשור האחרון לבודהיזם ולתרגול מדיטטיבי הנגזר ממנו. המפגש המשולב בין מדע הרוח האנתרופוסופי והבודהיזם העשיר במידה רבה את עולמי האישי והמקצועי ומצא ביטוי בעשייתי הקלינית.

ב 2017 החלטתי לעשות מעשה ולרכוש תעודת הוראה וזאת מתוך רצון לפעול לשיפור מערכת החינוך בישראל ולהביא לפיתוחה של יוזמה חינוכית. בפברואר 2019 סיימתי לימודים אלו ואני מקווה לעשייה מבורכת זו לצד עבודתי הטיפולית.

השכלה אקדמית והכשרה:

1997-2001 - M.A במסלול להכשרת מטפלים בהבעה ויצירה, אוניברסיטת לסלי, בוסטון ארה"ב, השלוחה בישראל. התמחות באומנות פלסטית.

2005-2007 - קורס דו שנתי בתוכנית לפסיכותרפיה "גישות פסיכודינאמיות בהבנת התפתחותם של מבוגרים". הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, ביה"ס ללימודי המשך ברפואה, אוניברסיטת ת"א. 

 

תלמידת מדע הרוח האנתרופוסופי והידע הביוגרפי מבית מדרשו של רודולף שטיינר מה שנחשב כיום כפסיכותראפיה אנתרופוסופית. הביוגרפיה מתארת את המסע האנושי מלידה ועד מוות, את התפתחותו הגופנית, הנפשית והרוחנית של האדם והצמתים החשובים בחייו. כאשר אדם עושה תהליך של עבודה ביוגרפית ומתבונן על חייו באופן שיטתי, עשוי להתגלות לעיניו ה"החוט המקשר" העובר דרך התקופות השונות, דרך העליות והמורדות שבחייו ומעניק להן משמעות ייחודית. 

לאורך השנים השתלמתי בקורסים, הרצאות וסדנאות בנושאים מגוונים הקשורים לעבודה הטיפולית כגון: מיינדפולנס, תרפיית הגשטלט, דמיון מודרך, טיפול דיאדי, טיפול במצבי אבל ושכול ועוד.

 

נסיון מקצועי 

2004 ועד היום כולל - קליניקה פרטית, טיפול בילדים, נוער ומבוגרים.

2009-2011 - בית חולים תה"ש. מחלקה המטואונקולוגית ילדים. טיפול בילדים ונוער, ליווי הורי ומשפחתי.

2001-2004 - מכון בטיפול באומנויות, טיפול פרטני וקבוצתי בשילוב אומנויות בילדים נוער ומבוגרים. 

1999-2001 מרפאה לבריאות הנפש. טיפול פרטני וקבוצתי באוכלוסיה מגוונת, כולל חולים סכיזופרנים.

1999-2001 - מועדוניות טיפוליות, טיפול פרטני וקבוצתי בילדים בגיל הגן עם בעיות רגשיות.        

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של טלי בביוב, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי טלי בביוב ובאחריותו/ה.