לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
עדי כחלון

עדי כחלון

עדי כחלון

עובדת סוציאלית מאומתת
מספר רישום בפנקס העו"סים: 4487

כשישאלו אותי מה אני אוהבת בעבודה שלי, הרי שהתשובה היתה ברורה לי מאז שסיימתי את לימודי התואר לעבודה סוציאלית – לטפל באנשים, להיות להם סעד משענת. אבל, וזה אבל חשוב – לתת להם כלים לחזור לחיים נורמטיביים, מטיבים... קראו אודותיי בהרחבה...


תל אביב והמרכז, שרון ושומרון

פניה אל עדי כחלון

אודות עדי כחלון

כשישאלו אותי מה אני אוהבת בעבודה שלי, הרי שהתשובה היתה ברורה לי מאז שסיימתי את לימודי התואר לעבודה סוציאלית – לטפל באנשים, להיות להם סעד משענת. אבל, וזה אבל חשוב – לתת להם כלים לחזור לחיים נורמטיביים, מטיבים בסביבה בריאה משקמת ומאפשרת להם להיות שווים בעיני עצמם ובעיני כל.

ממבט על העשייה המקצועית  שלי מאז ההסמכה בשנת 1986 אני מגלה את רמת הדיוק לעצמי בבחירת המקצוע: רכזת כ"א במט"ב, עמותה לשירותי טיפול בקשישים. טיפול בילדים בתחנה לבריאות הנפש ביפו, תוך שאני מנחה קבוצות טיפוליות לנערות במצוקה. עו"ס טיפולית לילדים בוגרים בפנימיית נווה הדסה, עו"ס טיפולית לנפגעי נפש, רכזת טיפולית שיקומית ועוד תחנות.

בכל תחנה קידמתי את משנתי, החזרת המטופל למסגרת חיים נורמטיבית ובריאה ככל האפשר. תוך שאני בונה חליפה טיפולית מול המערכות השונות הנדרשות עבורו.

 

ולראייה, כשהקמתי את מערך השיקום " קידום בקהילה", שסיפק חונכים למתמודדים עם מחלת הנפש, אשר הוכרו על ידי משרד הבריאות במסגרת " סל שיקום.

(איתור חונכים מתאימים, ליווי בהדרכה מקצועית ובשיתוף עם המתמודד, בניית תוכנית שיקום ששמה לה מטרה ברורה – עזרה והקניית כלים למתמודדים במציאת הדרך לחיים מיטיביים בריאים ומעצימים בתוך החברה הנורמטיבית.

במסגרת כישוריי אני מטפלת ב CBT. ופסיכותרפיסטית הנתמכת בלימודי הסמכה לטיפול באומנויות ובתנועה. לימודי פסיכותרפיה התנהגותית קוגנטיבית. תאטרון חברתי חינוכי טיפולי ועוד. כל אלו מאפשרים לי להגיע למטופל בדרכים שונות ויצירתיות כדי לפרוץ את חביקת המחלה או הסימפטום ולטפל בו בצורה המיטבית.

בשנים האחרונות אני מטפלת בקליניקה בביתי שבמתן וכן באזור השרון וברמת גן. מטופליי לרוב סובלים מחרדה ומדיכאון. כן אני מלווה, מטופלים בתהליך התמודדות עם מחלת נפש.

גישתי בטיפול – הליכה משותפת בדרכי הטיפול והבירוקרטיה כדי להוות עבורו משענת ולעיתים אף פה, כדי להחזיר את האמון במערכות השונות ובעיקר ביכולותיו ובכישוריו.

ולסיום, אני נשואה באושר ואמא לשתי בנות בוגרות, לפני כשש שנים חזרנו משליחות מדינית בברלין שבגרמניה. בתקופה זו כתבתי ובניתי סדנאות הדרכה לצוות טיפולי,  המועברות בבתי חולים, ארגונים וגופים סיעודיים וכו'

מאמינה שחשוב לחזק ולתמוך באנשים המלווים את המשתקם  ובכך לזכותו בטיפול מיטבי בתוך חליפה התפורה למידותיו. ​​​​​​​

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של עדי כחלון, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי עדי כחלון ובאחריותו/ה.