לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
עודד כהן

עודד כהן

עודד כהן

פסיכולוג

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-127392

שמי עודד, פסיכולוג קליני מומחה ומטפל זוגי, מטפל במבוגרים ובני נוער ועורך הדרכות הורים.   אני מאמין שטיפול הוא מרחב בינאישי ייחודי המאפשר לחקור את עולמנו הפנימי ביחס לעצמנו ולאחרים והשפעתו על הרווחה הנפשית,... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל עודד כהן

אודות עודד כהן

שמי עודד, פסיכולוג קליני מומחה ומטפל זוגי, מטפל במבוגרים ובני נוער ועורך הדרכות הורים.

 

אני מאמין שטיפול הוא מרחב בינאישי ייחודי המאפשר לחקור את עולמנו הפנימי ביחס לעצמנו ולאחרים והשפעתו על הרווחה הנפשית, התפקוד היומיומי והקשרים עם הזולת. בעיניי העבודה הטיפולית צריכה לנוע בין העולם הפנימי (רגשות, יצרים, קונפליקטים) למתרחש במציאות חיינו.

עבודתי הטיפולית אקלקטית ומשלבת את הגישה הדינאמית, בפרט הזרם ההתייחסותי, עם עקרונות מהשיטה הקוגניטיבית התנהגותית-CBT (כמו אמונות בסיס ועבודה על דפוסי חשיבה לא יעילים ושינוי התנהגות).

בעברי עבדתי במגוון מערכות ציבוריות ונחשפתי לאוכלוסיות בגילים וקשיים רגשיים שונים, בין היתר במערך הפסיכיאטרי במרכז הרפואי תל אביב ("איכילוב"), ב"נווה ויצ"ו", מכון סאמיט, מכון ת.ל.מ, המרכז הקהילתי לבריאות הנפש ביפו, "מקום בלב" מרכז חירום לילדים בסיכון ועוד.

כיום אני עובד בקליניקה פרטית ברמת אביב ומסייע לבוגרים המתמודדים עם הפרעות מצב רוח (דיכאון, חרדה, קושי באיזון רגשי), לחצים בקריירה ובזוגיות, ומלווה תהליכי עיבוד ואינטגרציה בעקבות חוויות משמעותיות באשר הן. אני מתמחה בעבודה עם גברים בהתמודדויות ייחודיות המאפיינות את עולמם, כגון מציאת זוגיות, איזון בית-עבודה ומעבר להורות.

בנוסף אני מתמחה בטיפול במצבי משבר הכוללים פגיעה משמעותית בתפקוד. במצבים אלו נדרשת לעיתים התערבות מקצועית אינטנסיבית אשר משלבת בין גורמי טיפול שונים (כגון גורמי רפואה או ליווי שיקומי) על מנת לייצב את היום יום. בנוסף יש צורך בתהליך מעמיק אשר מוביל להתארגנות מחדש באורח החיים ומניעת הישנות משברים דומים בעתיד.

כמו כן, אני מטפל בזוגות ועוזר להם בתקופות משבר וניהול קונפליקטים, בשיפור התקשורת בזוגיות, תוך בירור הצרכים בתוך המערכת הזוגית, ביסוס של מערכת אמון ובטחון ובמקרה הצורך סיוע וליווי תהליכי פרידה. 

בטיפולים בבני נוער אני עוזר בהתמודדות עם משברי גיל ההתבגרות כגון קשיים חברתיים, דימוי עצמי נמוך, בניית זהות עצמית, התמודדות מול השתנות הגוף ועוד. בהדרכות הורים אני מלווה את הורי המתבגר סביב אתגרי ההורות בגיל זה, הכוללים שימת גבולות תוך כבוד לצורך של המתבגר בעצמאות.

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של עודד כהן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי עודד כהן ובאחריותו/ה.