לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
אלון ישראלי

אלון ישראלי

אלון ישראלי

מטפל נפשי M.A, חבר י.ה.ת, חבר באיגוד הישראלי בפסיכודרמה

חבר ביה"ת מאומת
מספר ת.ז: 00000-9018

אודות אלון ישראלי בקצרה:

אני מטפל נפשי בשיטות פסיכולוגיות מתוקפות מחקרית החל משנת 2009 ובשנים האחרונות בקליניקה בתל אביב .אני בעל תואר שני M.A למטפלים מנוסים בפסיכודרמה. הטיפול מבוסס חוויה רגש והקשרות ומבוסס מחקר. בטיפול אני משלב שיחה, לעיתים...

פניה אל אלון ישראלי

אודות אלון ישראלי

אני מטפל נפשי בשיטות פסיכולוגיות מתוקפות מחקרית החל משנת 2009 ובשנים האחרונות בקליניקה בתל אביב .אני בעל תואר שני M.A למטפלים מנוסים בפסיכודרמה. הטיפול מבוסס חוויה רגש והקשרות ומבוסס מחקר. בטיפול אני משלב שיחה, לעיתים פסיכודרמה ולעיתים שיטות טיפול נוספות שלמדתי לאורך שנותיי כמטפל.

פסיכודרמה (בעברית : פעולת הנפש) היא שיטת טיפול יחודית אינטגרטיבית המשלבת גוף ונפש . היא איננה דורשת ניסיון משחק או להיות בעל אישיות מוחצנת או להיות שחקן אלא מאפשרת התמקדות בחוויות החיים המשמעותיות לאדם תוך כדי חיבור בין גוף לנפש. יש המגיעים אליי ומעדיפים רק לשוחח ואז נעשה זאת בשילוב שיטות נוספות מבוססות חוויה ונמצאות בלב העשיה פסיכולוגית הממכוונת לשינוי בחייו של מי שמטופל בשיטות אלו . בשיטות אלו  עובדים בקליניקות אבל גם בבתי חולים, במרכזי טיפול, בתי ספר ומוסדות רבים ומוכרים בישראל.

על טיפול
אני מאמין שטיפול הוא בעל ערך מיוחד בעולמנו ומאפשר לאדם התפתחות, חמלה, מציאת כוחות פנימיים וחוזקות, שינוי בחיים ותמיכה. יש מעט מאוד מקומות שבהם עולים נושאים ומשמעות כמו בחדר הטיפולים. ומטופליי גברים ונשים  מביאים את עצמם במלואם אליי יחד עם מחשבות ורגשות שאוליי לעולם לא מצאו מקום. 


היכן ולמי זה מיועד
בקליניקה בתל-אביב אני מלווה מבוגרים ומתבגרים. מגיעים אליי מסיבות רבות : גם ברגעי משבר וקפאון, בדכאון ובחרדה אבל גם ברצון לצמוח ולהתפתח, לגילוי עצמי. מגיעים גם יזמים ויזמיות הזקוקים לליווי רגשי המתקיים (כמו כל הטיפולים) בסודיות מוחלטת ומאפשר להם תמיכה רגשית בשכל כך נחוצה להם אבל גם ההבנה שלי את מקומם כיזמים משום הרקע הקודם שלי בעולם העסקי.


ההכשרה שלי
למדתי בתוכנית מקיפה של שלוש שנים פסיכודרמה בסמינר הקיבוצים – אצל בכירי המורים : עניה ארצי, ורד נהרין, חנן שניר ועוד.. מאוחר יותר השלמתי תואר M.A למטפלים מנוסים בטיפול בפסיכודרמה. כיום אני במהלך לימודי בפסיכותרפיה אינטגרטיבית במרכז הבינתחומי ובגהה. אני חבר י.ה.ת , וחבר באיגוד הפסיכודרמה הישראלי.

ההכשרה הלא פורמאלית שלי כוללת לימודי בודהיזם, מיינדפולנס וסדנאות טיפוליות רבות בתחומים שונים וזאת כדי להעמיק ולהעשיר את המפגשים הטיפוליים בקליניקה.

הנסיון שלי בעבודה עם מבוגרים כולל עבודה בבריאות הנפש, וגם עבודה עם מבוגרים שמגיעים לקליניקה בצפון תל-אביב וליווי יזמים. הניסיון שלי בטיפול כולל עבודה עם ילדים בבתי ספר לחינוך מיוחד וגם ילדים במסגרות חינוך רגילות 

בנוסף אני מנחה את הפודקאסט "טיפול ישראלי" ומראיין מומחים מתחום הטיפול כדי להפוך את עולם הטיפול לנגיש ליותר אנשים.


להיות מטופל 
כמו רוב המטפלים הייתי גם מטופל ואני יודע איך זה מרגיש וזה גם הכרחי למטפל שפוגש מטופלים להכיר את עצמו לעומק. הייתי בטיפול במשך שנים בפסיכודרמה אבל גם טיפול של שנים אצל פסיכולוג קליני, בשיחה ועברתי הכשרות בפסיכודרמה בארץ ובחו"ל. אני נמצא בהדרכה מקצועית קבועה שהיא הכרחית למטפל וגם בפיקוח של עמיתים. כמטפל זה הכרחי גם לי וגם למי שפוגש אותי לדעת שהעבודה שלי היא תחת פיקוח של הדרכה וגם לדעת שאני מבין מה זה לשבת בכסא של המטופל ואיך זה מרגיש להיות בו.

יתכן שההגעה לטיפול היא לא פשוטה, לא תכננתם שכך יהיו הדברים .זכרו שהגעתם לטיפול במטרה לשפר את חייכם. יתכן שאתם לא מבינים את המקור הבעיה או יודעים כיצד לטפל בה. ייתכן שאתם מבולבלים ובתחושה של מבוי סתום. אהיה שם ללוות אתכם, ליצור קשר מקצועי תומך במטרה לאפשר שינוי בתוך מקום שנראה לא פתור או תקוע.

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של אלון ישראלי, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי אלון ישראלי ובאחריותו/ה.