לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
תמר דביר

תמר דביר

תמר דביר

חברה בי.ה.ת

חברה בי.ה.ת מאומתת
מספר ת.ז: 00000-8351
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות מאומתת
מספר ת.ז: 00000-8351

אודות תמר דביר בקצרה:

מטפלת באמצעות אמנויות, התמחות בתנועה (M.A.) פסיכותרפיה הורה-ילד "דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד" (פתגם אפריקאי) מטפלת כעשור בפעוטות, ילדים, נוער וצעירים מלווה הורים ומשפחות בצמתים משמעותיים במסע החיים בעלת ניסיון...

פניה אל תמר דביר

אודות תמר דביר

מטפלת באמצעות אמנויות, התמחות בתנועה (M.A.)
פסיכותרפיה הורה-ילד

"דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד" (פתגם אפריקאי)

מטפלת כעשור בפעוטות, ילדים, נוער וצעירים
מלווה הורים ומשפחות בצמתים משמעותיים במסע החיים
בעלת ניסיון עשיר בטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים
מומחית בתחום הטיפול באוטיזם ותסמונת אספרגר
עוסקת בהדרכה של מטפלים בתחילת דרכם המקצועית

דוקטורנטית באוניברסיטת חיפה

מהו טיפול בתנועה?

טיפול בתנועה עוסק בצמיחה רגשית דרך יחסי גומלין שבין גוף ונפש. הוא מושתת על התפיסה כי הגוף, היציבה והביטוי התנועתי של אדם משקף בעת ובעונה אחת רגשות ודפוסים אישיים, כמו גם דפוסי תקשורת בינאישיים ותרבותיים. השימוש בחוויה תנועתית מאפשר הבעת רגשות שקשה לתת להם ביטוי במילים והוא מתאים במיוחד לילדים צעירים שיכולת הביטוי המילולית שלהם עדיין אינה מפותחת דיה. בקרב מתבגרים ומבוגרים הבעה באמצעות תנועה מהווה ערוץ מקביל לביטוי המילולי, המאפשר הרחבה והעצמה של תכנים שהמילים אינן יכולות לבטא באופן מדויק. במהלך המסע המקצועי שלי כאשת טיפול אספתי כלים נוספים מתחומי טיפול מקבילים כגון טיפול במוזיקה, טיפול באמנות פלסטית, ביבליותרפיה ופסיכודרמה.

האני המאמין הטיפולי שלי...

בעבודתי אני משלבת את מגוון הכלים והמודלים הטיפוליים שאספתי לאורך השנים כמו גם את הניסיון האישי שלי בהורות ובהתמודדות עם משברי חיים. הרקע המדעי/אנליטי ממנו צמחתי מקנה לי ראייה רחבה המאפשרת חקירה והתעמקות בתהליך הטיפולי. אני מאמינה ביצירת מרחב טיפולי המאפשר גמישות ויחד עם זאת החזקה ויציבות. מרחב שיש בו תשומת לב והקשבה לתהליכים אישיים ובין אישיים גם יחד. המענה הטיפולי שאני מציעה יכול להיות ארוך טווח או קצר מועד/ממוקד מטרה, בהתאם לצורך המטופל ומשפחתו. כמומחית לטיפול רגשי בילדים בעלי עיכובים התפתחותיים (כגון אוטיזם, הפרעת קשב וריכוז, קשיים מוטוריים ועוד) אני מאמינה שמתן מענה הדרכתי/רגשי להורים הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול בילד ומהווה ערובה להצלחתו. אי לכך טיפול פרטני בילדים צעירים ילווה בהדרכת הורים בתדירות של אחת לחודש לפחות, בהתאם לצורך. בילדים שגילם אינו עולה על 5 שנים אמליץ לקיים טיפול דיאדי (הורה-ילד) המתמקד בקשר שבין ההורה וילדו.

המסגרת הטיפולית

אני מקבלת לטיפול ילדים, נוער ומבוגרים באופן פרטי או במסגרת הסדר עם קופת חולים כללית (עד גיל 18) בקליניקה מרווחת ונעימה במושבה הציורית זיכרון יעקב. הטיפול מתקיים לרוב בתדירות של אחת לשבוע באופן פרטני, דיאדי (הורה-ילד) או משפחתי (הורים וילדיהם) בהתאם לצורך.

 

לפגישת הכרות ראשונית

מוזמנים ליצור קשר בטלפון 054-7742138

או בכתובת המייל tamar.dvir@gmail.com

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של תמר דביר, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי תמר דביר ובאחריותו/ה.