פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×צילום מאת Nisim Touitou
Nisim Touitou ©
זכור אותי
עופר תמנע
תאריך רישום: 14/9/2008
גילוי נאות: משתמש זה לא אימת את הרשאתו המקצועית. למידע אודות הרשאה מקצועית
כתבו אלי

ד"ר עופר תמנע

  ד"ר עופר תמנע מטפל תפקודי-רגשי, מפתח שיטת משו"ב-מיקוד, שליטה ובקרה-שיטה ייחודית לטיפול בילדים ובני נוער עם קשיים בוויסות ובארגון תפקודי, הסובלים גם מהפרעות קשב ריכוז- ADHD.

שיטת משו"ב היא תחום טיפולי אותו פיתחתי במשך שנות עבודתי בבתי-ספר ובקליניקה הפרטית. זהו טיפול תפקודי-רגשי המכוון לפתח את גמישותן של "הפונקציות הניהוליות". הטיפול עוסק ישירות ב"פונקציות ניהוליות" באמצעות יצירת מציאות מבוקרת של תרחישים, אתגרים, משחקים מובנים ומשימות לביצוע – כלומר באמצעות הדמייה מוחשית והבניית מצבים חברתיים קונקרטיים. במהלך הטיפול, התרחישים מתרחשים בזמן אמת, תוך עיצוב ההתנהגות של המטופל. עם זאת, הדגש אינו על התנהגות עצמה, אלא על ניהולה ברמה האסטרטגית. הטיפול בשיטת משו"ב משלב לכל אורכו תמיכה רגשית במצבי הדחק הרבים שעולים, לעיתים באופן מובנה וסדור ולעיתים באופן אקראי. בטיפול מתקיים דו-שיח מתמיד בין המטפל למטופל, הממוקד ב"כאן ועכשיו" הבעייתי. יתרונו הנוסף של המודל, שאפשר ליישמו הן באופן פרטני והן באופן קבוצתי.

תחומי התמחות:

טיפול בקבוצות ילדים ונוער בישובים קהילתיים בעקבות ארועי חירום

מנחה סדנאות בשירותים פסיכולוגיים בנושא "טיפול באלימות על פי גישת משו"ב- "פגישה עם התוקפנות שלנו ושל זולתנו במגרש הטיפולי".  

מנחה סדנאות בשירותים פסיכולוגיים בנושא " המורה במרכז". 

הכשרת פסיכולוגים להנחיית קבוצות טיפוליות מובנות על  פי שיטת משו״ב  לילדים ולנוער עם קשיי וויסות וארגון תיפקודי.

מנחה ומדריך בכנס הארצי לפסיכולוגים חינוכיים בנושא "פגישה עם התוקפנות שבתוכנו- הפסיכולוג במגרש הטיפולי" על  פי שיטת משו״ב. 

  

כל הפרטים המובאים בעמוד זה ובכללם שם המשתמש נוסחו על ידי המשתמש/ת ובאחריותו/ה

מאמרים מאת עופר תמנע

במאמר זה אתאר דרך ייחודית לטיפול בשליטה, במוקד הקשב ובתשומת הלב של הילד באמצעות שיטת טיפול ייחודית – משו"ב (מיקוד, שליטה ובקרה, ארגון וויסות...