לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
למנוע אובדנות בשיתוף פייסבוק

למנוע אובדנות בשיתוף פייסבוק

שפיות זמנית | 26/1/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

בשנים האחרונות ישנו זינוק מטאורי בכמות המידע שנאסף על כל אחת ואחד מאיתנו, וחברות מסחריות רבות משתמשות בו. אם זו חברת האשראי המתאימה פרסומות והנחות לפי הרכישות האחרונות שלך, גוגל שמתאים לך פרסומות לפי החיפושים האחרונים שלך, או הרשת החברתית שמזהה אילו אנשים תרצה להכיר לפי הפרופיל שלך.

חלקנו אולי יכולות להינות מכך שקיבלנו את הפרסומות למוצרים שמעניין אותנו, אך עבור רבות זוהי תופעה מטרידה ומסוכנת, ובמדינות רבות בעולם ישנה חקיקה שאמורה לצמצם ולהוביל לפיקוח על האופנים בהם משתמשים במידע הזה. יחד עם זאת, במקרים מסויימים, נראה כי אפשר גם אפשר לנצל את המידע הזה למטרות שאינן מסחריות.

על יוזמה כזו של "פייסבוק" דווח זה מכבר ברשת בלומברג: "פייסבוק תספק לחוקרי התאבדויות [...] הצצה אל חייהם של אלו שהתאבדו בימים לפני המעשה ,לפי הפוסטים שלהם והתנהגות הרשת. לאחר מכן, ינסו החוקרים לגזור מהמידע סימני אזהרה משותפים לאובדנות. דן ריידנברג, מנהל בארגון save (ארגון שעוסק בהסברה ומודעות לאובדנות) מצפה שהמידע יוכל לעזור יום אחד לחברים, משפחה ואתרי מדיה חברתית לזהות סימני אזהרה ופעולות שקדמו להתאבדות."

תקציר בעברית אפשר למצוא כאן.

 

 

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

ביום חמישי הקרוב (ה-14.4) יגיעו מדעני מכון וויצמן לבתי קפה ובארים בתל אביב כדי להעביר הרצאות בנושאי מחקר...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

צביאל רופאצביאל רופא27/1/2013

אולי קודם לשפר את מה שמצוי לנו ממש מתחת לאף?. וכן, זו בהחלט יוזמה מבורכת - בתנאי שאינה פוגעת מדי בפרטיותם של אותם "אובדניים בפוטנציה". כי רק חסר שבטעות רצופה כוונות טובות, פתאום שני בריונים ידפקו על דלתי רק מפני שפרסמתי ברשת קטע אומנותי מתוך ספרי הראשון. כן, כזה המתאר באופן פלסטי את המעשה האובדני שאירע לי בזמן שירותי הסדיר (אך נמנע ביד הגורל ממש ברגע האחרון). http://www.e-mago.co.il/magazine-169.htm

אגב, רצוי מאוד שלפני שבמדינת ישראל ששים וגאים להשתמש בפסגת הטכנולוגיה הפייסבוקית, כדי למנוע באופן מתוחכם התאבדויות, כדאי מאוד שקודם יחשבו קצת על תנאי המעצר במדינתנו הנאורה ועל מי שזורקים לשם בלי כל מחשבה מוקדמת, וגרוע מזה ללא כל חמלה.
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=1534524רחל בר-יוסף-דדוןרחל בר-יוסף-דדון26/1/2013

מניעת התאבדויות. זהו נושא חשוב מעין כמוהו.
בציבור ובקרב אנשי המקצוע יש חוסר מודעות לגבי שכיחות תופעת ההתאבדות.
כדאי מאוד לקרוא את ספריו של אורבך, כמובן.

רחל בר-יוסף-דדון, פסיכולוגית קלינית, אשדוד