לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
ארנון לוי: בועה של תרבות בחיק הטבעארנון לוי: בועה של תרבות בחיק הטבע
ארנון לוי: בועה של תרבות בחיק הטבע

ארנון לוי: בועה של תרבות בחיק הטבע

חדר משלך: תמונות מחיי קליניקה | 18/4/2020 | הרשמו כמנויים

ארנון לוי

פסיכולוג קליני מומחה בעל דוקטורט בפסיכולוגיה ופסיכואנתרופולוגיה. גבעתיים.

הקליניקה שלי נמצאת במקום בו עמד בית ילדותי בשכונת בורוכוב בגבעתיים. אבי ז"ל רכש את הבית שבו גדלתי מיהודה הר מלח, מראשוני זמרי האופרה בישראל וממייסדי האופרה הישראלית. לשם הפיקנטריה: אשתו היתה רבקה גרין, אחותו של בן גוריון. הר מלח הקים את הבית ב-1929 ונטע סביבו פרדס קטן, ואבי הוסיף קומה שניה לבית המקורי ושם גדלתי. מאוחר יותר נבנה במקום בית משותף, שבו אני מתגורר בקומת הגג, והקליניקה שלי נמצאת בקומת קרקע.

בימי הקורונה הקליניקה היא עבורי המקום הבטוח (מקורונה). התמזל מזלי לגור בדירת גג מעל הקליניקה ולכן אני יכול לנסוע כל יום לעבודה במעלית מבלי לחבוש מסיכה וכפפות. עוד לפני ימי הקורונה ביצעתי גם טיפולים בסקייפ ובזום, ולכן מהבחינה הזאת ההסתגלות היתה קלה להמשך קשר עם המטופלים. חלק מהמטופלים עשה הפסקה עקב אי-הוודאות והקושי הכלכלי, ואת הזמן שהתפנה אני מקדיש לעריכת התרגום האנגלי של ספרי האחרון, "נורמן והגילוי המופלא במסתרי המוח והתודעה", שפרקים ממנו מתפרסמים ב"פסיכולוגיה עברית" - ואשר אותו הנחתי בצד לחודשים ארוכים. כך, תמיד התרגום לאנגלית יתקשר עבורי לימי הקורונה.

לשמחתי לקליניקה יש חלונות רחבים, כפי שניתן לראות, והישיבה בה נותנת הרגשה של ישיבה בבועה של תרבות בחיק הטבע. למרות שהקורונה היא צרה צרורה, אני נהנה מהשקט והאויר הצח בשכונת בורוכוב בתקופה זו, שמזכירים לי את האופי הכפרי של השכונה בילדותי. 

פריטים מתוך הקליניקה:

זו הכניסה לקליניקה, שיש בה דברי אומנות, תמונות ופסלים שיצרה אמי ז"ל, שהיתה אומנית רב תחומית, ומלבד האומנות הויזואלית היתה גם מוסיקאית וסופרת.

זה אחד אחד החלונות שמשקיף לגינה, ופסלונים שאספתי ממסעות בעולם.

זה שולחן העבודה הקטן שלי.

אלה מסיכות שונות שאספתי ברחבי העולם.

יש לי בקליניקה כורסאות שמאפשרות גם שכיבה, שאיתן אני מבצע היפנוזה. ברקע אפשר לראות את ארונות הספרים.

והנה אני, בתוך הקליניקה שלי.

צילום: ארנון לוי


עוד בבלוג של חדר משלך: תמונות מחיי קליניקה

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.