לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
פשע אמיתי - גרסת הפסיכיאטר

פשע אמיתי - גרסת הפסיכיאטר

שפיות זמנית | 23/12/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

The Shrink Next Door

האם גם אתם שאלתם את עצמכם מתי כל סדרות ה"פשע אמיתי" (True Crime - ז'אנר העוסק במקרי פשע אמיתיים שהתרחשו במציאות) יגיעו לעולם הפסיכותרפיה? ובכן, הזמן הזה הוא עכשיו.

בפודקאסט שהופיע בשנה האחרונה ששמו "The Shrink Next Door", העיתונאי ג'ו נוסרה מתחקה אחר עקבותיו של שכנו לשעבר, פסיכיאטר ניו-יורקי בשם אייק (אייזיק השרקוף), שנהג לערוך בביתו המפואר ורחב הידיים בהאמפטונס מסיבות עמוסות סלבריטאים. לאט לאט, נוסרה מגלה שיחסי המטפל-מטופל של אייק חורגים מאוד מהמקובל. מסתבר, למעשה, שהבית רחב הידיים שבו הוא מתגורר כלל אינו שייך לו, אלא למטופל שלו, שרוב השכנים, כולל נוסרה, חשבו שהוא למעשה איש התחזוקה בביתו.

הפודקאסט מתחקה אחר סיפור מערכת היחסים בין הרשקוף למטופל שלו, מרטי מרקוביץ', ועל האופן שבו הלך והשתלט הפסיכיאטר על חייו של האחרון; הוא גרם לו לנתק קשר מבני משפחה, להפוך את הרשקוף לנשיא החברה שבבעלותו ולאחראי על כל צעד ושעל בחייו. בפרקים נוספים מתראיינות שתי מטופלות נוספות, שהיו מוזמנות למסיבות המפוארות ב"ביתו" של הרשקוף,  ומספרות על מערכת היחסים שלהן עם המטפל הכריזמטי; אחת מהן, למשל, מצאה את עצמה משנה את צוואתה כך שכל רכושה יהיה שייך לבנותיו של הרשקוף.

מעניין לגלות, במהלך ההאזנה, שחלק מהמטופלים שטוענים שהרשקוף חצה גבולות ופגע בהם, מאמינים שהוא גם עזר להם - למעשה, התלות בו נוצרה מכיוון שהוא עזר להם כל כך עד שחששו לאבד אותו, וכדי להימנע מכך היו מוכנים לעשות כמעט הכל.

אחרי שעלה הפדוקאסט לאוויר, מחלקת הבריאות של העיר ניו-יורק הודיעה שהיא בודקת כמה אישומים (שאינם פליליים) בנוגע להרשקוף. העיתונאי שחשף את הפרשה מעריך שבתחילת 2020 תתקבל החלטה לגבי רשיונו של הרשקוף. עד אז, הוא רשאי להמשיך לעסוק בפסיכיאטריה.

הבית של מרטי מרקוביץ'הבית של מרטי מרקוביץ', שבו נהג הרשקוף לארח מסיבות עמוסות סלבריטאים


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.