פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
אהוד אלקושי: עיצוב נקי ומינימליסטיאהוד אלקושי: עיצוב נקי ומינימליסטי
אהוד אלקושי: עיצוב נקי ומינימליסטי

אהוד אלקושי: עיצוב נקי ומינימליסטי

חדר משלך: תמונות מחיי קליניקה | 13/2/2020 | הרשמו כמנויים

אהוד אלקושי

פסיכולוג קליני, ראש העין.

אני עובד בקליניקה הזאת כבר שלוש וחצי שנים. רציתי קליניקה בתוך הבית, כדי שאוכל לשלב בין העבודה לחיי המשפחה. מראש כשבחרתי את הדירה דאגתי שאפשר יהיה לעבוד בה בקליניקה, כך שתהיה נפרדות בין הקליניקה לבין הבית. השקעתי מאמצים לבודד בין הקליניקה לבית, אבל זה לא עובד תמיד מאה אחוז.

כשבחרתי את עיצוב הקליניקה היה חשוב לי שיהיה לי נעים לשהות בו. אני אוהב עיצוב שהוא יחסית נקי ומינימליסטי, שמשרה עליי רוגע, עם קווים נקיים ומעט פריטים. עם זאת, בחרתי בפרקט עץ טבעי ובגוונים כחולים לספה ולשולחן, כדי ליצור תחושה חמימה, רגועה ושלווה.

אני מחלק את הקליניקה בין טיפול במבוגרים לטיפול בילדים. חששתי שגודלו הקטן של החדר יקשה על ילדים לשחק בה במשחקים הכרוכים בפעילות פיזית, כמו כדורגל, במצבים אלו אני מזיז את הספות הצידה ואז נוצר יותר מרחב. זה עדיין לא מרחב גדול, אבל בסופו של דבר זה לא הגודל של החדר, כמו מה שאתה עושה ממנו יחד עם הילד.

פריטים מתוך הקליניקה:

קיבלתי במתנה את קופסת הטישו מידידה טובה שלי. למען האמת אני חושב שהיא קצת קיטשית אבל מכיוון שיש לה ערך סנטימנטלי אני משאיר אותה. היא כבר מתפרקת לאיטה ובקרוב לצערי אצטרך להחליפה.

קופסת טישו על השולחן

אני לא חובב אמנות באופן מיוחד ויצירות אומנות לרוב לא מסיבות את תשומת ליבי, אבל במקרה עברתי בגלריה וראיתי את התמונה הזו והיא עוררה בי המון רגשות. אני רואה בתמונה הזאת ילד בודד מול כל הטבע. משהו בבדידות של הילד הזה דיבר אלי, חשתי לתמונה חיבור מאוד אישי ולכן הרגשתי שחשוב שהיא תהיה בקליניקה שלי. התמונה הזו מעוררת לעיתים תגובות והתייחסויות של מטופלים, שרואים לפעמים דברים שונים מאוד ממה שאני רואה שם, כל אחד בהתאם לעולמו.

תמונה בקליניקה של אהוד

בגלל שזה חדר קטן היה לי מאוד חשוב שהוא יהיה פתוח לנוף וזה ייתן תחושה יותר מאווררת, ובתחושתי זה גם פותח מרחב לחשיבה.

המרפסת של הקליניקה

לרוב אני לא יוצא למרפסת עם מטופלים, כי היא מחוברת גם לשאר הבית. אבל כשזה מרגיש נכון וכאשר מטופלים מבטאים רצון לכך לעיתים נערכות פגישות במרפסת.

תמונות נוף

ילדים צעירים מאוד אוהבים את משחקים שמערבים פעילות יותר פיזית, למשל כדורגל שולחן והוקי אוויר. ילדים גדולים יותר לרוב אוהבים לשחק במשחקי קופסה, כמו מונופול וטליסמן. המשחקים משמשים אותי ככלי טיפולי לכל דבר ועניין. לאחרונה אני נהנה מאוד לשחק Risk, זה מן משחק של כיבושים כזה, וגם מונופול - אני נורא אוהב מונופול – אני אפילו משחק מונופול בזמני החופשי.

משחקים בקליניקה

צילום: נתנאל ישראל


עוד בבלוג של חדר משלך: תמונות מחיי קליניקה

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.