לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
 
אני לא מאמינה כמו אחרים שהצבעה היא סוף

אני לא מאמינה כמו אחרים שהצבעה היא סוף

עלון פסיכולוגיה עברית | 7/4/2019 | הרשמו כמנויים

יום הבוחר עוד רגע כאן. כדי לבחור, צריך להאמין באפשרות הבחירה, ובכך שלבחירה שלנו יש משמעות. ימי בחירות עשויים לטלטל את הנפש בין תקווה גדולה לבין תחושת חוסר אונים. היכולת להחזיק אמונה שהמעשה הקטן שלי משפיע, שהקול שלי נשמע, ובעיקר שהוא ממשיך להדהד וימשיך להדהד, גם כשדברים לא מתרחשים כפי שתכננתי – עומדת מאחורי הבחירה לצאת מהבית וללכת אל הקלפי, זו שקודמת לכל בחירה בפתק של מפלגה זו או אחרת. בחירות טובות שיהיו.

והשבוע באתרנו, בחרנו עבורכם טקסטים נהדרים:


 הודעות ממומנות 

אונ' תא - התכנית לפסיכותרפיה

Psychic Withdrawals: from Dissociation to Psychosis - כנס בהשתתפות ד"ר פרנקו דה מאסי (ממילאנו, איטליה)

התכנית לפסיכותרפיה, מרכז אקדמי ללימודי המשך ברפואה, אוניברסיטת תל אביב, ומסלול "מצבים מנטאליים ראשוניים" שמחים להזמינכם לכנס שיתקיים ביום שישי 03.05.2019 בין השעות 15:00-08:00


CBT אינטגרטיבי

CBT אינטגרטיבי - הכשרה בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית, אוניברסיטת חיפה, החוג לפסיכולוגיה. תוכנית חד שנתית, דו-שנתית ותלת-שנתית

בנוסף קורסי בחירה: ביופידבק, ACT למתקדמים, ממוקד רגש ועוד. באישור איט"ה. מרכז הכרמל, חיפה / מכללת עמק יזרעאל. לימודי בוקר.


נטל

התוכנית ללימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה, נט"ל בשיתוף אוניברסיטת תל אביב

התכנית מציגה תפיסה ייחודית של התמודדות במצבי טראומה ואסון, תוך דגש על הבנת התהליכים הנפשיים אותם חווים הנפגע וסביבתו והקניית כלים מגוונים ויעילים להתערבות פרטנית, קבוצתית ומערכתית.


- פרסומת -


המרכז לרפואת גוף-נפש

סמסטר אביב-קיץ במרכז גוף נפש:

- מיינדפולנס בטיפול | אלה טולנאי
- ACT ככלי טיפולי | ד"ר יערה ניצן
- ליווי רוחני - מבוא קצר | שירה שוהמי
- CBT בשילוב מיינדפולנס | סנדיה בר קמה
- נוכחות וחיוניות -מכון דמו”ת | ד”ר יורי סלע ונעמי אורבך שבילי
לחצו לפרטים


 

אודליה אלקובי, יעל אברהם ורד זיו וטל אשד מציעות 'פרוטוקול לטיפול בחרם החברתי בגיל החביון'. לאחרונה הופץ ברשתות החברתיות ובתקשורת סיפורה של אופק, תלמידת כיתה ו' שעברה חרם חברתי על ידי ילדי כיתתה במהלך שש שנות בית הספר היסודי (הצנרת, 2019). סיפור זה הוא אחד מני רבים העולים בתקשורת מעת לעת, ומזמינים דיון גם מן ההיבט הטיפולי. המאמר הנוכחי מציג פרוטוקול חדשני וישים לטיפול בחרם בתקופת גיל החביון (12-6 שנים), גיל שבו מתעצמת תופעת החרם. הפרוטוקול כולל עבודה עם ילדי הכיתה וההורים, וכן מתייחס למערך התמיכה והליווי של מחנך הכיתה. בסיום המאמר יוצג תיאור מקרה המדגים את השימוש היעיל בפרוטוקול זה.

במדור הספרים תכירו את ספרה של ד"ר גילית הורויץ - "על מציאות חושית ונפשית - עיונים בכתבי וילפרד ביון". הספר פוסע בעקבות מחשבתו של ביון: הוא מתחקה אחר הפער בין המציאות האולטימטיבית ובין המציאות הנחווית ורשמיה החושיים והנפשיים; הוא בוחן את משמעויותיו של פער זה ואת נגזרותיו להתפתחות הנפשית. בעקבות ביון שואלת המחברת האם ישנה דרך ליצירת מגע עם האמת כפי-שהיא במישרין, ואם לאו – האם בכל זאת נוכל למצוא את הדרך להיות פתוחים ככל שניתן לקליטת רשמי המציאות כפי-שהיא ועקבותיה החושיים והנפשיים עלינו. סוגיות אלה נושאות השלכות ממשיות ביחס לסוגי היחסים המתקיימים בין הפרט ובין אחר, בפרט ליחסים הטיפוליים בפסיכותרפיה ובפסיכואנליזה. פרק מעניין על האבולוציה של מושג ה- O  הביוניאני, זמין לקריאתכם.

בעקבות יום המודעות העולמי לאוטיזם שצוין בשבוע החולף, אנחנו שמחים לחזור למאמרה הנהדר של שגית בלומרוזן – סלע – "בעיית תת-האבחון של תסמונת אספרגר בקרב מבוגרים בכלל ונשים בפרט". במאמר זה מוצגים המאפיינים של תסמונת אספרגר בקרב מבוגרים באופן כללי ובעיית תת-האבחון של התסמונת, בייחוד בקרב בנות ונשים. לאחר מכן, מוצג טיפול ביעל (שם בדוי) כדוגמה לטיפול בבעלת התסמונת – לפני ואחרי גילוי האבחנה. בעקבות טיפול זה נידונים היבטים הייחודיים המאפיינים טיפול פסיכולוגי בבעלי אספרגר, ומצורפת רשימה של המאפיינים העיקריים של תסמונת אספרגר אצל נשים, על-סמך מאמרה של טניה מרשל.

ובינתיים בפסיכובלוגיה:

נעמה בר שדה משתפת אותנו במילים מדודות אך גדושות בצער, בכך שאיבדה מטופלת שנפטרה ממחלה. בר שדה מזמינה אתכם להגיב ולשתף בחוויות אישיות של אובדן מטופלים.

ד"ר מרים אבנרי כהן כותבת בעקבות פרשת השבוע על האפשרות להפוך נגעי-עור לנגהי-אור: על הצרעת התנכית ומשמעותה הרגשית, הזמנה לצאת מסגירות נפשית למודעות.

ד"ר ליאור גרנות כותבת על הקולות וההדים השזורים בנפשנו, גם בלא מילים - אלה המיטיבים, ואלא הפוגעים.

פרופ' עמיה ליבליך כותבת על תערוכתה מעניינת של עילית אזולאי, הנסובה סביב בית תל אביבי שהיה בעברו מרכז לקליטת שבויים מסוריה ומצרים אחרי מלחמת יום הכיפורים

רות נצר בטור מעניין על האופן בו חלימה של אנשים מושפעת במצבי קיצון פוליטיים.

ולסיום - אוהבים לכתוב? סקרנים ומעורים במתרחש בעולם הטיפול, המחקר והתאוריה? מעוניינים להשתתף בכנסים וימי עיון מקצועיים בנושאים מגוונים וללא תשלום? הצטרפו לנבחרת 'כתבי השטח' של פסיכולוגיה עברית!


- פרסומת -

 

 

"...אזרחים, אזרחים טובים

כולם צועדים לקלפיות ההצבעה

ובקדושה מתחסדת

מסמנים X על הזכות שלנו

לחיים.

 

אני לא מאמינה כמו אחרים

שהצבעה היא סוף,

אני מפחדת עוד יותר

שזו רק ההתחלה.

 

אז אני חיבת להשמיע קול

להביט בעיניים ולשאול:

איפה תהיו

כשהם יבואו?..."

 

(מתוך: 'כשהם יבואו' , פאט פארקר)


רשימת מטפלים ומדריכים בתעריף מוזל

 


תגיות:

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: ילדים, אוטיזם, חינוך, תיאורטיקנים והוגי דעות
נעמה גלינקא
נעמה גלינקא
עובדת סוציאלית
כפר סבא והסביבה, פתח תקוה והסביבה
דגנית כספי
דגנית כספי
עובדת סוציאלית
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק), רמת גן והסביבה
נועה פרן דרומי
נועה פרן דרומי
פסיכולוגית
אונליין (טיפול מרחוק), נתניה והסביבה
אליאור מור יוסף
אליאור מור יוסף
עובד סוציאלי
רחובות והסביבה, תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
אביטל וובר קטקובסקי
אביטל וובר קטקובסקי
עובד/ת סוציאלי/ת
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק), פרדס חנה והסביבה
עטרה בלאו
עטרה בלאו
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
פרדס חנה והסביבה

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.