לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
 
גיליון פברואר

גיליון פברואר

עלון פסיכולוגיה עברית | 4/2/2011 | הרשמו כמנויים

לחברי פסיכולוגיה עברית שלום,
 
אנו שמחים לבשר על מדור חדש באתר - "שפיות זמנית". מידי יום (פרט לשבת וחג) נפרסם טקסטים קצרצרים שנועדו לגרות את המחשבה, לשבות את העין, ולחשוף את קהל הגולשים למידע בנושאי פסיכולוגיה (במובן הרחב). הטקסטים יכללו התייחסויות למחקרים עדכניים ואירועים היסטוריים בתחום, יסקרו בלוגים ויספקו הגיגים על ענייני השעה הרלוונטיים לקהילה המקצועית. המבט שלנו יהיה לעיתים ביקורתי, ולעיתים חומל, נשתדל למצוא את ההומור, ולהעז להציב סימני שאלה. מוזמנים להשתתף איתנו.
http://www.hebpsy.net/b...t.asp?id=174
 
במדור "בחירת העורכת" (החדש אף הוא, ומופיע בדף הבית) מתפרסם כעת מאמר חדש מאת ד"ר אילן אבירם - "הורות אחרת - על הדומה והשונה בהורות חד מינית".
לצד סקירת ממצאי מחקרים שנעשו על משפחות חד-מיניות, מתייחס המאמר הנוכחי לשתי סוגיות עיקריות הייחודיות להורות החד-מינית: הראשונה קשורה למורכבות של הורות שבה רק אחד מן ההורים הוא ההורה הביולוגי של הילד, על אף שהילד הוא פרי של תהליך משותף של הזוג; הסוגיה השנייה מנסה להתמודד עם השאלה כיצד בכל זאת יכולים ילדים להתפתח באופן נורמטיבי כאשר שני ההורים הם מאותו המין ובהעדרה של דמות הורית מהמין השני.
http://www.hebpsy.net/a....asp?id=2550
בברכת המשך חורף גשום,
 
מערכת פסיכולוגיה עברית 
 
 
 
גליון זה כמו קודמיו, זמין לעיון באופן קבוע ב: http://www.hebpsy.net/newsletter
לימי העיון הקרובים היכנסו לקישור: http://www.hebpsy
מאמרים חדשים:
 
גישה טיפולית ייחודית בהתמודדות מול התנגדות: תיאור מקרה / אסתי הרמן ושניאור הופמן
במאמר מוצגת טכניקה טיפולית מיוחדת לעבודה עם מתבגרים המגלים התנגדות לטיפול. מתוארת עבודה עם מטופלת בת 13 שהפגינה התנגדות עצומה לטיפול, על ידי מטפלת ויועץ שהוזמן להשתתף בטיפול על מנת לקדמו.
 
פוסטים חדשים מתוך פסיכו-בלוגיה:
 
22/01/2011
"הספר הזה יצא לאור 1968, ובארץ יצא לאור לראשונה ב 2006. אני קראתי אותו לאחרונה, ובאופן מפתיע ולא שגרתי, קראתי אותו מתחילתו ועד סופו, כפי שקוראים פרוזה..."
 
פרופ. עמיה ליבליך: "אמנות בזבל" או קפקא ברברס.
23/01/2011
"חברה לקחה אותי לסרט דוקומנטרי בסינמטק שנקרא 'אמנות בזבל'. דומני כי סרט זה מוצג גם לעיתים במזבלת חיריה, העוברת תהליך של שיקום. אודה ולא אבוש, לא ידעתי מה אפיק מבילוי זה, ובצחוק אמרתי בכניסה 'איזה מזל שלא מעבירים בקולנוע גם את הריח'..."
 
24/01/2011
"מטופל המתחיל טיפול עולה על דרך לא פשוטה ודי כואבת. פעם אחר פעם אני עומדת נפעמת מול הבחירה שבוחר המטופל ומן הדרך שהוא עובר בה. נתחיל מההתקשרות הראשונה – הטלפון או המפגש בין המטופל למטפל/ת שיהיו שותפיו למסע..."
 
28/01/2011
"קהל נכבד, חברי הפאנל, ערב טוב. ההרצאה שלי הערב תהיה קצרה במיוחד. הסיבה לכך נובעת מהנושא ומהתגובות שהוא מעורר ללא יוצא מן הכלל. הנושא הוא: מהי האמת? זה נושא קצת בעייתי, אני מודה, כי לפני שעונים על השאלה הזאת מוטב לענות על השאלה: 'האם יש אמת?'..."
  
31/01/2011
"הבחירות לוועדה המקצועית לפסיכולוגיה קלינית שהיו אמורות להתקיים היום נדחו בשבוע. הרקע לדחייה הוא מכתב ששלחה אמש הוועדה שהתפטרה, בו נטען שלא הקצבנו לה די זמן להכנת רשימת מועמדים מומלצת. יש לציין שעד ליום ד' שהיה המועד האחרון להגשת מועמדות, הגישו 11 איש..."

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא:
אולגה וישניה
אולגה וישניה
פסיכולוגית
כרמיאל והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
ינון שמשינס
ינון שמשינס
פסיכולוג
עובד סוציאלי
חיפה והכרמל
רעות גרינברג שריג
רעות גרינברג שריג
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
ענת ניר
ענת ניר
מוסמכת (M.A) בטיפול באמצעות אמנויות
אונליין (טיפול מרחוק), יקנעם והסביבה
ד"ר איריס חזקיה ברד
ד"ר איריס חזקיה ברד
יועצת חינוכית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון
טל שפירא מסרי
טל שפירא מסרי
פסיכולוגית
אונליין (טיפול מרחוק)

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.