פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
את בדידותי - חברתי הנאמנה: שיחה עם אנדרה מטלון וסטנלי רבין

את בדידותי - חברתי הנאמנה: שיחה עם אנדרה מטלון וסטנלי רבין

ארנון רולניק | 30/11/2017 | הרשמו כמנויים

"את יצועי חילקתי לך

לך בדידותי

עד שהפכתי רע לך

ואת ידידתי"

שורות אלו משירו של מוסטקי מתארות את הבדידות בבת לוויה קרובה של האדם. ואכן פודקאסט זה בחר לפגוש את הבדידות, ולהושיט לה יד.

בצרוף מקרים מעניין מתפרסם פודקאסט זה יחד עם שלושה מאורעות בלתי קשורים לכאורה: האחד, הוצאה לאור של "בדידות" ספרם סטנלי רבין, אנדרה מטלון, ובנימין מעוז, המאורע השני פתיחת קבוצה בקליניקה שלנו שלנו העוסקת בבדידות והתמודדות עימה והמאורע השלישי הוא פרסומם של מחקרים שונים המלמדים על הבדידות כמגפה הקשה של המאה הזו, ועל עליה בשעורי האובדנות של אנשים צעירים כתוצאה מחווית בדידות.

בשיחה שתשמעו כאן, אני מראיין, יחד עם איתי זהר את סטנלי רבין ואת אנדרה מטלון 

ד"ר סטנלי רבין הוא פסיכולוג קליני, ממקימי בית הספר לפסיכותרפיה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מילא מגוון תפקידים בכירים במחלקה הפסיכיאטרית של המרכז הרפואי סורוקה, בחוג לרפואת המשפחה באוניברסיטת תל אביב ובחיל הרפואה.

ד"ר אנדרה מטלון הוא מומחה לרפואת המשפחה ובוגר התוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב. ניהל את המחלקה לרפואת המשפחה של מרכז רפואי רבין, בית החולים בילינסון, ומחוזות ת"א־יפו ודן־פ"ת של שרותי בריאות כללית.

בראיון תוכלו לשמוע איך מטפלים מספרים על בדידותם ועל בדידות מטופליהם. על בדידות בעבודה, בחולי, זיקנה ולנוכח המוות. נגענו גם קצת ב"תרומת" העולם הוירטואלי לחווית הבדידות ובעיקר בהבנה שהדרך להתמודד עם הבדידות היא בקבלתה .

היה בשיחה עם אנדרה וסטנלי חוויה נעימה של שותפות. ראשית שותפותם של המחברים ויכולתם לחלק עימנו רגעים אוטנטים בחייהם. בעולם פסיכולוגי שבוחר לעיתים להשתמש במילים מורכבות וזרות לאוזן האנושית כמו "יחסי אוביקט" או "פסיכואדיוקיישן". היה בדיון על בדידות צליל זך של אמת אנושית.


עוד בבלוג של ארנון רולניק

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.