לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
שביתה במערכת בריאות הנפש

שביתה במערכת בריאות הנפש

שפיות זמנית | 7/12/2015 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

מהיום, יום שני ה-07.12, מתקיימת שביתה של פסיכולוגים ועובדים סוציאליים בכל מרפאות בריאות הנפש הציבוריות. את השביתה יזמו הסתדרות המח"ר ואיגוד העובדים הסוציאליים בעקבות הפרות סיכומים של מנכ"ל משרד הבריאות. מאז כניסת הרפורמה בבריאות הנפש לתוקפה ביולי האחרון, נערכו בין גורמים אלה פגישות בניסיון להגיע להבנות שימנעו פגיעה בטיפולים הניתנים בתחנות בריאות הנפש הציבוריות, בביטחון התעסוקתי של העובדות/ים בהן ובהכשרת המתמחים הנעשית במסגרתן.
במכתב שנשלח מיוזמי השביתה למנכ"ל משרד הבריאות, נטען כי בניגוד להתחייבויותיו, משרד הבריאות מקפיא תקנים לעבודה במרפאות, פוגע באופן חמור בהכשרת מתמחים דרך קיצוץ במימון ההתמחויות, ולא מאפשר למטופלים במרפאות הציבוריות מסלולי קבלת טיפול "עוקפי רופא משפחה", בשעה שהוא מאפשר אותם למטופלים בעמותות.
השימוש בצעד זה, שהשלכותיו על העבודה הטיפולית הנעשית על-ידי עובדי/ות המרפאות הן כמובן מורכבות ביותר, נעשה חודשים מועטים לאחר עיצומים בהם נקטו עובדי/ות המרפאות בעקבות החששות מפגיעת הרפורמה בעבודה במרפאות הציבוריות. בעיצומים שנעשו בזמנו, הם המשיכו לטפל במטופלים כרגיל, אך לא דרשו מהם טופס 17 ולא תיעדו את הטיפולים באופן שדרש משרד הבריאות, זאת כדי למנוע פגיעה במטופלים ולוודא שרק משרד הבריאות - המעסיק מולו ננקטו עיצומים - ייפגע. אך בניגוד לעיצומים ההם, מעוררת השביתה הנוכחית דילמות כבדות בקרב המטפלים. לא קל לאפשר לנסיבות הללו להשפיע על התהליכים המתרחשים בחדרי הטיפול בתחנות, אך עם זאת גם קשה להתמודד עם הפגיעה המתמשכת בתקצוב המרפאות והשלכותיה על העבודה הטיפולית הנעשית בהן.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

הפסיכולוגיה המדעית, כך אומרים, מתוקפת על סטודנטים לתואר ראשון ועכברי מעבדה, ומכך נגזרות לא מעט בעיות....

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.