פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
160 סרטוני הדרכת הורים עלו לרשת

160 סרטוני הדרכת הורים עלו לרשת

ד"ר עפר גרוזברד | 9/5/2015 | הרשמו כמנויים

שלום לכולם

רציתי לספר לכם שיצרתי 160 סרטוני הדרכת הורים קצרים הפתוחים לשימוש חופשי של כולם. הם נמצאים באתר שלי: www.ofer-grosbard.com.

קצת על התהליך: באתרים שונים ניתן למצוא לא מעט עצות להורים בנושאים שונים, רובם ככולם בסגנון התנהגותי. אוסף של הנחיות עשה ואל תעשה. כמי שהוא בעל אוריינטציה פסיכואנליטית ועוסק ביצירתיות ניסיתי ליצור משהו חדש שיתן עומק לעולמו הנפשי של הילד ויאפשר להורים הצצה קלה אל תוכו. זוהי משימה לא קלה בכלל. מצד אחד רציתי להשתמש בסרטונים ולא בטקסט משום שחשתי שהורים ללא רקע טיפולי יוכלו להזדהות יותר עם סרטון המדבר אליהם ומשתף אותם. מנגד, כולנו יודעים שזה לא קל להעביר עומק רגשי על מרקע הטלוויזיה או המחשב המזמין אמירות ישירות, מוחשיות ולעיתים חד משמעיות.
החלטתי לבחור בעיות יומיומיות ומוכרות היטב בין הורים לילדיהם הממחישות בכל פעם עקרון אחד מתוך ארבעה שבחרתי. באופן זה, אני מקווה, ההורים יוכלו בתהליך צפייה מתמשך - סרטון אחד בכל יום - להפנים עקרונות אלה. העקרונות המופנמים ישמשו כלים לפתרון בעיות עתידיות.
ארבעת העקרונות שנבחרו הינם: התפעלות, אמפתיה, תקיפות, נפרדות.
עקרונות אלה נבחרו על סמך עבודתי רבת השנים, בין היתר, עם חברות מסורתיות - קולקטיביות. בעבודה זו נחשפתי למה שחסר למשפחות רבות כדי לגדל ילדים שיצליחו בחברה המודרנית. אלה למעשה עקרונות אוניברסאליים שכל מי שרוצה לגדל ילד יצירתי ובעל חשיבה עצמאית צריך לאמץ.
בסוף כל סרטון הוספתי את "הטיפ היומי". משהו קצר שנוגע פעמים רבות ביצירתיות או בהענקת עומק נוסף לקשר עם הילד. סך הכל כחמש דקות.
אז כל יום ראשון עולה לאתר סרטון על התפעלות, ביום שני סרטון הנוגע באמפתיה, ביום שלישי עקרון התקיפות וביום רביעי עקרון הנפרדות. בימי חמישי, שישי ושבת הגולשים יוכלו לשוב ולצפות בסרטוני השבוע. בכל שבוע יעלו סרטונים חדשים ופעם בעשרה שבועות תהיה הפסקה של שבועיים לעכל את הסרטונים ולשוב ולצפות בהם. במקביל ניתן לחפש סרטון בנושא ספציפי על פי רצון המשתמש.

אז מה דעתכם?
אשמח לשמוע את התרשמותכם, לשתף פעולה ולשפר בהתאם.

תודה וצפייה מהנה
עפר
www.ofer-grosbard.comעוד בבלוג של ד"ר עפר גרוזברד

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.