פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
הקרב על הפסיכולוגיה – תור התגובות

הקרב על הפסיכולוגיה – תור התגובות

שפיות זמנית | 7/7/2014 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

הכתבה של הילו גלזר אודות הקרבות בתוך עולם הפסיכולוגיה (עליה כתבנו כאן) הובילה, באופן לא מפתיע, לסדרת תגובות מעניינות בפני עצמן. ענת צור מהלאל, נחי אלון, צחי בן ציון וד"ר מאיר נעמן פרסמו תגובות בעלות גוונים שונים, והעלו נקודות שלא זכו לביטוי בכתבה המקורית. שווה לקרוא.

נחי אלון: " קוצר רואי הפך את הפסיכולוגיה הקלינית למקצוע בלתי רלוונטי: בעוד ראשי הפסיכולוגיה נאבקים במשך שנים בפסיכולוגים החינוכיים, השיקומיים והרפואיים, הפך המקצוע הטיפולי, מתחת לאפם, לבלתי רלוונטי: באקדמיה, הפכה הפסיכולוגיה הקלינית לסרח־עודף של חקר המוח; בקליניקה דחקו הפסיכיאטריה והתרופות את הפסיכותרפיה.

בתחום הסבל האנושי, בחרה הפסיכולוגיה להתמקד בתחומים צרים יותר ויותר, והותירה ואקום טיפולי נרחב שאליו נכנסו בדרך הטבע מקצועות אחרים, החל ממאמנים וכלה במתקשרים; הטיפול המשפחתי הוא נחלתם של עובדים סוציאליים; הטיפול המיני הוא נחלתם של אורולוגים, סקסולוגים ואחרים; חולים אנושים ומשפחותיהם נעזרים בעובדים סוציאליים ומלווים רוחניים. עוני ואלימות אינם בתחום העניין של פסיכולוגים קליניים. הבוטיק הטיפולי הפסיכולוגי בחר להיעלב מכניסתו של הסופרמרקט הטיפולי לזירה, להסתגר בקליניקה ולקונן, במקום לשתף איתו פעולה לטובת הכלל."

 

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.