לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
"איש רנסנס מפוזר, קטן ושקט, עם שיער פזור, משקפיים עבים, סיגריה וכוסית"

"איש רנסנס מפוזר, קטן ושקט, עם שיער פזור, משקפיים עבים, סיגריה וכוסית"

שפיות זמנית | 23/2/2014 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

השבוע נפטר מוריס קליינהואז, אחת מהדמויות הבולטות בשדה ההיפנוזה בישראל. קליינהאוז התפרסם בעקבות פתרון מקרים קליניים סבוכים באמצעות היפנוזה, אך בעיקר בעקבות מעורבותו הרבה בחקיקת "חוק ההיפנוזה" בישראל, חוק שהיה, ובמובנים רבים עודנו, חדשני ביותר. עופר אדרת כתב עליו ב"הארץ".

"רבים זוכרים איך הציל נערה מדימונה שלא התעוררה אחרי שהופנטה במופע בידור. היה זה סיפור סנסציוני שעלה לכותרות ב-1975 ומתואר בפירוט בספרו החדש של ד'ר בונשטיין, 'היפנוזה — דרכה של הנפש ליצור את גוף האדם', שייצא בקרוב בהוצאת אוניברסיטת חיפה וידיעות ספרים. יפה סוויסה, אז תלמידת כיתה ט' בת 16 מבית ספר בדימונה, הופנטה במסיבת פורים על ידי המהפנט החובב אבשלום דרורי. הוא ביצע בעזרתה את אחד הטריקים הידועים שלו, השכיב אותה בין שני כיסאות וציווה עליה להיות גשר. גופה אכן התקשח, ודרורי עמד עליה בכל כובד גופו. לקול צחוקם של התלמידים שאל אותה 'כמה אני שוקל'. 'קילו אחד', ענתה לו. הצחוק התחלף במהרה בבהלה, כשהתברר שהיא לקתה בתרדמת ואי אפשר להעיר אותה. 'היא היתה התלמידה היחידה שלא הצליחה להתעורר ולכן הועברה לבית החולים המרכזי בנגב. כל מאמצי הרופאים להעירה לא הועילו', דיווח סופר 'הארץ' מרדכי ארציאלי.

לאחר שישה ימי אשפוז בבית החולים סורוקה, הזעיקו הרופאים את ד"ר קליינהאוז, שהיה אז ראש המחלקה העירונית לבריאות הנפש ביפו. מה שלא עלה בידיהם לעשות בשבוע, הוא הצליח לעשות בכמה שעות. 'לאחר יותר מחמש שעות הצליח לעוררה מתרדמתה', נכתב ב'הארץ'."


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.