לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
שירן יוניס

שירן יוניס

שירן יוניס

פסיכולוגית

פסיכולוגית מאומתת
מספר רישיון: 27-147599

אודות שירן יוניס בקצרה:

נעים מאוד. שמי שירן יוניס, ואני פסיכולוגית בהתמחות קלינית במרכז לבריאות הנפש "שער מנשה". בנוסף אני מטפלת בקליניקה פרטית בכרכור במבוגרים ובמתבגרים בוגרים. הנושאים בהם אני מתמקדת בקליניקה הם - אובדן, דיכאון,...

פניה אל שירן יוניס

אודות שירן יוניס

נעים מאוד.
שמי שירן יוניס, ואני פסיכולוגית בהתמחות קלינית במרכז לבריאות הנפש "שער מנשה". בנוסף אני מטפלת בקליניקה פרטית בכרכור במבוגרים ובמתבגרים בוגרים. הנושאים בהם אני מתמקדת בקליניקה הם - אובדן, דיכאון, חרדה, בעיות במערכות יחסים, כולל מערכות יחסים עם התעללות נרקסיסטית, חיפוש אחר משמעות, משברי חיים, רגישות גבוהה מאוד וסוגיות רגשיות שונות הנלוות להורות בדגש על ההורות לילד.ה בכורים. 

בעבודתי הטיפולית אני מתמקדת בחקירה משותפת של הנעשה ב"כאן והעכשיו". אני מאמינה בחשיבות של איכות הקשרים שבחיינו ומחזיקה בראש בחדר הטיפולים את מכלול מערכות היחסים שאנו מנהלים – בראש ובראשונה היחסים שלנו עם עצמנו, עם הקרובים לנו ולא פחות חשוב – הקשר הטיפולי.

אני מטפלת בגישה דינאמית בשילוב עם כלים וחשיבה מעולמות תוכן נוספים: פסיכולוגיה חיובית, תפיסות רוחניות שונות , תורות היוגה והמדיטציה ועוד. בנוסף, ובהתאם לצורך, אני משלבת בעבודתי גישה ממוקדת יותר מעולמות ה-CBT והאימון האישי. בגישתי הטיפולית אני דוגלת באותנטיות, כנות, התבוננות עצמית, רווחה וצמיחה. מאמינה בהעמקה פנימה לצד החשיבות של התיפקוד בחיי היום יום ומציאת איזון במציאות חיינו.

השכלה אקדמית -

2015-2017 - תואר שני בהצטיינות בפסיכולוגיה קלינית במרכז האקדמי רופין.
מחקר הגמר שלי, בהנחייתו של פרופ' יוסי לוי בלז, בחן את הקשר בין הכרת תודה אישיותית לפגיעה עצמית ואובדנות דרך משתנים בין אישיים. המחקר הוצג בכנס האירופאי לפסיכולוגיה חיובית שהתקיים ביוני 2018 בבודפשט, מאז ועד היום אני חוקרת, מרצה ומעבירה סדנאות על המדע של הכרת התודה.

2010-2013 – תואר ראשון בהצטיינות במסלול פסיכולוגיה - ראשי וקרימינולוגיה משני באוניברסיטת בר אילן.

ניסיון מקצועי -

2020-הווה. פסיכולוגית מתמחה, מטפלת ומאבחנת במחלקת טיפול יום במרכז לבריאות הנפש, שער מנשה. הטיפול הוא במבוגרים המתמודדים עם טראומות מורכבות.
2019-הווה. פסיכולוגית מאבחנת (אבחונים פסיכודיאגנוסטייםו אבחונים פסיכולוגיים) במכונים פרטיים ובשירות הפסיכולוגי החינוכי בעמק הירדן.
2018. פסיכולוגית מתמחה, מטפלת ומאבחנת בתחנה לטיפול וייעוץ עמק הירדן. טיפול במבוגרים, ילדים, נוער והדרכות הורים.
2018. מרצה על המדע של הכרת התודה.
2018. שירותי עריכת תוכן עבור מטפלים.
2015-2017. פרקטיקנטית בפסיכולוגיה קלינית, במרפאה להפרעות אכילה ילדים ונוער, בית חולים תל השומר. טיפול במתבגרים עם הפרעות אכילה והדרכת הורים שילדיהם סבלו מאנקופרזיס.
2012-2015. תפקידים שונים בתחום ההדרכה החברתית והשיקום בבריאות הנפש.

 

מה עושים בטיפול?
אם לנסות לתמצת למשפט קצר את מה שעושים בטיפול זה היה משהו בסגנון של - מבינים את מה "שקורה לנו בפנים". פעמים רבות מגיעים לטיפול בגלל בעיה מסוימת ממנה סובלים – דיכאון, חרדה, חוסר מוטיבציה, קושי במערכות יחסים בחיינו, בדידות, קשיים בערך העצמי ועוד. אך תמיד מתחת לבעיה המסוימת עימה באים – נמצא עולם ומלואו. העולם הזה, העולם הפנימי שלנו הוא המוקד של הטיפול הפסיכולוגי.

בטיפול אנחנו עובדים ביחד כדי לתת מילים לחוויות לא מנוסחות. כאשר אין מילים לחוויות שקורות בעולם פנימי שלנו, הן יכולות לייצר הרבה סבל. הרבה פעמים עצם "נתינת השם לבעיה" כבר מפחיתה משמעותית את המצוקה שמתלווה לקושי. בטיפול ניתן ללמוד להכיר את עצמנו טוב יותר בסביבה בטוחה ומוגנת, להתבונן על עצמנו, כל זאת כדי לרכוש חוויה של שליטה ושל הנהגה בחיים של עצמנו. העלאת המודעות שמגיעה עם הטיפול מעניקה לנו גם יותר תחושות של חופש ורווחה.

בטיפול אנחנו בונים גם קשר. הטיפול אינו מתקיים בנפרד מהקשר הטיפולי והוא למעשה ידוע כאחד הגורמים המשמעותיים ביותר להצלחתו של הטיפול. בקשר הטיפולי אנחנו יכולים לנסח את מה שאי אפשר להגיד לאנשים אחרים שקרובים אלינו, להבין ביחד קשיים שמתעוררים בנו במקומות נוספים בחיים – למשל הקושי לכעוס, לסמוך, הצורך שלנו להיות למען אחרים לפני שאנחנו חושבים על עצמנו, רגישות שלנו לדחייה ולביקורת ועוד. כל אלה נושאים שאפשר לדבר בקשר הטיפולי, במרחב שמוכוון לביטחון וחקירה הדדית. פעמים רבות נוכל ללמוד על איכות מערכות היחסים עם סובבנו דרך מה שמתחולל בקשר הטיפולי. אם נמצא את עצמנו מנסים לרצות את המטפל או המטפלת, או מרבים לכעוס, להיות מתוסכלים והרגיש שלא רואים אותנו, סביר כי נפגוש זאת עם אנשים נוספים בחיינו.

ומעבר לכל הנאמר, טיפול נפשי הוא כמו לתפור שמלה או חליפה בהתאמה אישית במקום לקנות אחת מוכנה בחנות או במילים אחרות התשובה על השאלה מה עושים בטיפול היא אישית מאוד. בטיפול אנחנו קודם כל בודקים יחד מה נכון ומה עובד בחיים שלכם. בשלב הבא התיאוריה נפגשת עם השטח – עם העולם הפנימי שלכם, עם מציאות החיים שלכם, הלחצים המופעלים בהווה והכוחות והמשאבים העומדים לרשותכם, כל אלה יחדיו מרכיבים את העבודה הטיפולית ומטרותיה.

עוד קצת עליי -
הגעתי לעולם הפסיכולוגיה ממקום אישי שחיפש פשר לאירועים שלא היו להם מילים, אני מביאה איתי לעולם הטיפול את עצמי ואת ניסיון חיי כמטפלת, וכבת אדם – רגישה מאוד, מתבוננת וחוקרת, כותבת, ולומדת/מתרגלת מודעות עצמית. אני מקדישה את חיי לחקירה ממושכת של העולם פנימי, נפש האדם וכיצד נוכל לחוות בחיינו רווחה וצמיחה ממשברים. אני נשואה ואמא לילד מקסים.

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של שירן יוניס, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי שירן יוניס ובאחריותו/ה.