לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
בן דוד הגואל

בן דוד הגואל

בן דוד הגואל

פסיכולוג

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-146488

אודות בן דוד הגואל בקצרה:

מהו טיפול עבורי? המחקרים, התיאוריות ובעיקר האנשים אותם פגשתי במהלך עבודתי הובילו אותי להאמין כי טיפול פסיכולוגי, ברמה הבסיסית, הוא מפגש בינאישי שמטרתו להגביר את הרווחה הנפשית של האדם הפונה לטיפול. זאת, דרך הקלת...

פניה אל בן דוד הגואל

אודות בן דוד הגואל

מהו טיפול עבורי?

המחקרים, התיאוריות ובעיקר האנשים אותם פגשתי במהלך עבודתי הובילו אותי להאמין כי טיפול פסיכולוגי, ברמה הבסיסית, הוא מפגש בינאישי שמטרתו להגביר את הרווחה הנפשית של האדם הפונה לטיפול. זאת, דרך הקלת תחושות המצוקה והעצמת תחושת המשמעות והאותנטיות. אני מאמין שלצורכי המטופל ואופיו השפעה משמעותית על התהליך - לעיתים הטיפול יהיה מרחב שבו יש את האפשרות לשאול, לחפש ולהתבונן באופן חופשי ולעיתים כתהליך יותר מובנה וממוקד מטרה.

אני מאמין כי על התהליך הטיפולי להתרחש במרחב ששואף לקבלה וחוסר שיפוטיות, כזה שמאפשר הסתכלות פתוחה על ביטוייה השונים של הנפש- רגשות, מחשבות, מילים, התנהגויות ותחושות גופניות. מרחב התבוננות שכזה יכול לאפשר אופן חדש ורחב יותר של חוויה גם בחדר הטיפולים ובחיים מחוצה לו.

בדומה למחקרים רבים בפסיכותרפיה, אני מאמין כי לקשר המתהווה בתהליך הטיפולי ישנה משמעות מיוחדת להצלחת הטיפול. מתוך כך אני שואף להציע מערכת יחסים המאופיינת בסקרנות משותפת כלפי החוויה הנפשית של המטופל והנפש בכלל. בהתאם, אני רואה חשיבות רבה באפשרות של המטפל להיות אנושי, נוכח וקשוב באופן אקטיבי למטופל. 

מתוך תפיסה זו של הטיפול הנפשי, אני רואה את עצמי מנסה להתייחס למטופל, לעצמי ולמפגש שבינינו בעזרת הגישה הפסיכואנליטית בת זמננו ששמה במרכז את חוויית העצמי של האדם והאופן שבו חווה קשרים משמעותיים בחייו. כמו כן אני אוהב להיעזר בעקרונות וכלים מגישת ACT, מגישות הגל השלישי בCBT.

למי הטיפול מיועד?
באופן כללי, הטיפול מיועד לא.נשים הרוצות.ים להתמודד עם אתגרי חיים ומצוקות רגשיות, לשפר את רווחתם.ן הנפשית ולהעמיק את ההיכרות עם עצמן.ם. בתוך כך, תחושות וקשיים שונים עשויים להוביל לפנות לטיפול- תקיעות במישורים שונים (תעסוקה, זוגיות, קשרי משפחה וכו'), אירועי משבר (אובדן, פיטורים, מחלה וכדומה), דפוסי התנהגות אוטומטיים לא מיטיבים, סקרנות נפשית, דימוי וביטחון עצמי, דיכאון, חרדה, OCD, טראומה, אובדן, תחושת חוסר שקט כללית ועוד.

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של בן דוד הגואל, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי בן דוד הגואל ובאחריותו/ה.