לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
יהושע וייס

יהושע וייס

יהושע וייס

פסיכולוג

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-4646

אני עוסק בפסיכולוגיה קלינית, משפטית וארגונית. יש לי תואר שני ושלישי (דוקטורט) בפסיכולוגיה קלינית וחינוכית ממכון דרנר, שבאוניברסיטת אדלפיי בניו יורק, ארה"ב. אני בעל רשיון כמומחה קליני, ומומחה-מדריך בתחום... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל יהושע וייס

אודות יהושע וייס

אני עוסק בפסיכולוגיה קלינית, משפטית וארגונית.

יש לי תואר שני ושלישי (דוקטורט) בפסיכולוגיה קלינית וחינוכית ממכון דרנר, שבאוניברסיטת אדלפיי בניו יורק, ארה"ב. אני בעל רשיון כמומחה קליני, ומומחה-מדריך בתחום הפסיכותרפיה והפסיכודיאגנוסטיקה. אני עובד כפסיכולוג מטפל ליחידים ומשפחות בקליניקה שלי שבמושב נחלים. האוריינטציה הבסיסית שלי היא פסיכותרפיה פסיכואנליטית, ועל פי הצורך אני משלב בטיפול עבודה התנהגותית-קוגניטיבית או מערכתית-משפחתית. אני גם עוסק באבחונים (פסיכודיאגנוסטיקה) במגוון תחומים, ומכוון ומייעץ בנוגע לחוות דעת לבתי משפט.

אני מרצה (מן החוץ) באוניברסיטת רייכמן, הרצליה, ומלמד סטודנטים לתואר ראשון בפסיכולוגיה ולתואר שני בפסיכולוגיה קלינית. אני מלמד גם בתואר הכפול משפטים ופסיכולוגיה. בנוסף, אני מנהל שם תוכניות בפסיכולוגיה משפטית. פרסמתי מאמרים בנושא טיפול ואבחון, בארץ ובחו"ל. ניהלתי את הקליניקה לשריות הקהילה של ביה"ס לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן למשך שנה ואני מדריך מתמחים. יש לי מומחיות מיוחדת בתחום האבחון ואני מעביר השתלמויות במבחן ה- MMPI, הערכת מסוכנות לאדם עצמו ולאחרים, ואבחון בכלל.

יש לי הכרות מעמיקה גם עם אוכלוסיות "קצה". עבדתי כפסיכולוג מחלקה במחלקות פסיכיאטריות סגורות ועבדתי שנים רבות עם עבריינים בשירות בתי הסוהר, משם השתחררתי בדרגת גונדר משנה. יש לי מינוי כמעריך מסוכנות על פי חוק להגנת הציבור מפני עבירות מין, ואני בעל זכויות היוצרים על התרגום העברי של הכלים להערכת מסוכנות: ה-  HCR-20 V3. אני יועץ ומטפל במשפחות של אנשים אשר להם מעורבות עם החוק ומסייע להם למצוא דרכים יעילות להתמודדות מוצלחת ובונה.

בתחום הארגוני, הקמתי ענף של מדעי ההתנהגות ועמדתי בראשו. בתחום זה הגישה שלי משלבת פסיכולוגיה תעסוקתית וארגונית קלאסית יחד עם גישה פסיכואנליטית-מערכתית לפיתוח אישי וארגוני. 

דרכי התקשרות: yehoshuaw1@gmail.com

050-6278674

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של יהושע וייס, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי יהושע וייס ובאחריותו/ה.