פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×צילום מאת Nisim Touitou
Nisim Touitou ©
זכור אותי
מתן רענן
מתן רענן

מתן רענן

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-133699

אודות

שלום, שמי מתן רענן. אני פסיכולוג ילדים, נוער ומבוגרים, ובעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד מאוניברסיטת תל אביב. כיום אני מטפל בקליניקה במרכז רעננה, ובמקביל עובד כפסיכולוג במחלקת מבוגרים בביה"ח 'שלוותה',...

פניה אל מתן רענן

שלום, שמי מתן רענן. אני פסיכולוג ילדים, נוער ומבוגרים, ובעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד מאוניברסיטת תל אביב. כיום אני מטפל בקליניקה במרכז רעננה, ובמקביל עובד כפסיכולוג במחלקת מבוגרים בביה"ח 'שלוותה', וכמו כן מטפל בתחנה הפסיכולוגית בגבעת חיים שבעמק חפר.

לתפיסתי טיפול פסיכולוגי מבוסס בראש ובראשונה על בניית קשר אמפתי ותומך עם המטופל, באופן שמאפשר בהדרגה הבנה רגישה ועמוקה של עולמו הפנימי, וליווי מותאם לצרכיו הייחודיים. בעבודתי עם מבוגרים ועם ילדים, יש לי ניסיון בטיפול בסוגיות ובמצוקות בנושאים כגון קשיים בין אישיים, דיכאון, חרדה, OCD, התפרצויות כעס, קשיי גמילה בגיל הרך, סרבנות בית ספר ועוד. בטיפול בילדים אשר משלב לרוב אלמנטים משחקיים, אני רואה פעמים רבות משמעות גדולה במעורבות של ההורים בטיפול במסגרת הדרכות הורים, זאת מתוך הכרה בחשיבות של חיזוק הקשר של הורה-ילד, וכן נוכח הערך הרב של המרחב שמאפשר להורים הבנה של הקשיים עמם הם מתמודדים לצד ייעוץ ואכוונה מעשית. 

בהכשרתי כפסיכולוג קליני אני עובד בגישה פסיכודינאמית שמייחסת משמעות לתהליכים הפנימיים ולבין-אישיים של המטופל, באופן שמאפשר לזהות דפוסים לא יעילים ואף הרסניים, להגיע לגמישות ולהגביר תחושת אותנטיות, בטחון עצמי ורווחה נפשית. לצד זה, במידת הצורך אני משלב כלים קוגניטיביים-התנהגותיים (CBT) והיבטים פסיכו-חינוכיים, שיעילים מאוד בהתמודדויות עם מצבי חיים שונים ועם מצבים רגשיים לרבות חרדה ודיכאון.

ניסיוני התעסוקתי כולל עבודה כפסיכולוג במסגרות מרפאתיות, אשפוזיות וציבוריות, היכרות מעמיקה עם תחום השיקום בקהילה ועבודה עם אוכלוסיות מיוחדות. בנוסף, במשך מספר שנים עבדתי כפסיכולוג חינוכי בשירות פסיכולוגי-חינוכי במרכז הארץ, שבמהלכן עסקתי בליווי מסגרות חינוכיות (גנים ובתי ספר) בייעוץ לצוותים חינוכיים, הדרכה הורית, הנחיית קבוצות, אבחון בגיל הרך ובגילאי בית ספר, ובטיפול פרטני. בעברי עבדתי כפסיכולוג בפנימייה לילדים ובני נוער, ורכשתי ניסיון בטיפול במקרים משפחתיים ובמצבים נפשיים מורכבים ביותר. בנוסף, עבדתי מספר שנים כמאמן טיפולי, תחום בו מתקיים טיפול בסביבה שאינה קליניקה (בבית או במקומות ציבוריים), כמענה טיפולי במקרים מורכבים בהם המטופל מסיבות שונות איננו מסוגל או מעוניין לקיים פגישות בסטינג המקובל.

מוזמנות ומוזמנים ליצור עמי קשר ולתאם פגישת היכרות

נייד: 052-8250250

matanraan@gmail.com

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של מתן רענן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי מתן רענן ובאחריותו/ה.