פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מתן רענן
מתן רענן

מתן רענן

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-133699

אודות

שלום, שמי מתן רענן. אני פסיכולוג ילדים, נוער ומבוגרים, ובעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד מאוניברסיטת תל אביב. כיום אני מטפל בקליניקה במרכז רעננה, עובד כפסיכולוג במחלקת אשפוז מבוגרים בביה"ח 'שלוותה',...

פניה אל מתן רענן

שלום, שמי מתן רענן. אני פסיכולוג ילדים, נוער ומבוגרים, ובעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של הילד מאוניברסיטת תל אביב. כיום אני מטפל בקליניקה במרכז רעננה, עובד כפסיכולוג במחלקת אשפוז מבוגרים בביה"ח 'שלוותה', ומטפל בתחנה הפסיכולוגית בגבעת חיים שבעמק חפר.

בעבודתי עם מבוגרים ועם ילדים, יש לי ניסיון בטיפול בסוגיות ובמצוקות בנושאים כגון קשיים בין אישיים, דיכאון, חרדה, OCD, התפרצויות כעס, קשיי גמילה בגיל הרך, סרבנות בית ספר ועוד. במסגרת הטיפול בילדים אשר משלב לרוב אלמנטים של דמיון ומשחק, אני מוצא משמעות גדולה במעורבות של ההורים בטיפול במסגרת הדרכות הורים. להבנתי הצורך של הורים להבין את מקור ההתנהגויות של ילדיהם, ולקבל אכוונה וייעוץ מעשיים סביב סוגיות שונות, מהווים לצד הטיפול הפרטני, את הבסיס לשינוי דפוסי אינטראקציה שליליים וחיזוק הקשר החיובי של הורה-ילד.

כפסיכולוג קליני אני עובד בגישה פסיכודינאמית שמייחסת משמעות לתהליכים הפנימיים והבין-אישיים של המטופל, באופן שמאפשר לזהות דפוסים לא יעילים, להגיע לגמישות ולהגביר תחושת אותנטיות, בטחון עצמי ורווחה נפשית. עם זאת, ישנם אנשים שפונים עקב סימפטום או חרדה ספציפית אשר מייצרת פגיעה בתפקוד (כגון חרדת בחינות, חרדה מבעלי חיים, התקפי פאניקה וכו') ומבקשים עזרה נקודתית דרך 'כלים' להתמודדות יומיומית. במקרים אלו, ותוך כדי דיאלוג עם המטופל, אני מציע כלים קוגניטיביים-התנהגותיים (CBT) שכוללים היבטים פסיכו-חינוכיים ותרגול מעשי בקליניקה ובבית.

ניסיוני התעסוקתי כולל עבודה כפסיכולוג במסגרות מרפאתיות, אשפוזיות ושיקומיות. במקביל לעבודתי כפסיכולוג קליני, במשך מספר שנים עבדתי כפסיכולוג חינוכי בשירות פסיכולוגי-חינוכי במרכז הארץ, שבמהלכן עסקתי בליווי מסגרות חינוכיות (גנים ובתי ספר) בייעוץ לצוותים חינוכיים, הדרכה הורית, הנחיית קבוצות, ואבחון (פסיכולוגי, הערכות בשלות, ועדות השמה). בנוסף עבדתי כפסיכולוג בפנימייה לילדים ובני נוער מרקעים מורכבים, שמתמודדים עם קשיים רגשיים ותפקודיים. במהלך הכשרתי כפסיכולוג הוכשרתי כמאמן טיפולי, תחום בו מתקיים טיפול בבית או במקומות ציבוריים, כמענה טיפולי במקרים בהם המטופל מסיבות שונות איננו מסוגל או מעוניין לקיים פגישות בסטינג המקובל.

מוזמנות ומוזמנים ליצור עמי קשר ולתאם פגישת היכרות

נייד: 052-8250250

matanraan@gmail.com

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של מתן רענן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי מתן רענן ובאחריותו/ה.