פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

אירועים

14
אוקטובר

יום עיון עם גב' סוזן ריד- טוויסטוק.

14/10/2010 | פורסם על ידי ד"ר שי שלקס

"עד התהום, עד הקצה"- פסיכותרפיה פסיכואנליטית בהפרעות ראשוניות
יום עיון עם גב' סוזן ריד- טוויסטוק
14.10.10
פירסום ראשוני

שלום רב,
האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית שמחה לבשר שב- 14.10.10 נארח את הגב' סוזן ריד, מדריכה בכירה בטוויסטוק, מייסדת קבוצת חקר האוטיזם שם, מנהלת פרויקטים מחקריים רבים בתחום, מחברת ועורכת של ספרים ומאמרים רבים בנושאי טיפול בהפרעות ראשוניות, תצפיות בתינוקות, טיפול קבוצתי וטכניקה טיפולית, מרצה ומלמדת באנגליה, אירופה וארה"ב.
בין היתר ערכה סוזן ריד ביחד עם אן אלוורז את הספר "אוטיזם ואישיות" (1999), המציג גישה פסיכואנליטית עדכנית לטיפול בהפרעות ראשוניות. גישה זו משלבת הבנה פסיכואנליטית מעמיקה עם התבוננות אינטגרטיבית, המתדיינת עם ממצאי מחקרים עכשוויים, בתחומי הנוירולוגיה, הפסיכולוגיה והתפתחות הילד. על פי גישה זו הטיפול הפסיכואנליטי באנשים עם הפרעות ראשוניות מכוון למציאת החלק הלא אוטיסטי שבתוכם, שבור, חלש ונואש ככל שיהיה, לבניית ברית וקשר עמו, ומתוכם חיזוק הדרגתי של תקשורת, מגע וקשר עם האחר והמציאות. בתהליך הזה היכולות הרגשיות והמנטליות של המטפל מושאלות לבנייה של מבנים ראשוניים של חשיבה ועיבוד רגשי של המטופל.
לאחר האירוח המוצלח של אן אלוורז לפני כשלש שנים אנו שמחים לארח את עמיתתה ומקוים ליום עיון מוצלח ומלמד לא פחות. יום העיון יורכב מהרצאה של הגב' ריד בה היא תציג את עבודתה ומשנתה הטיפולית דרך קטעי וידאו מלווים בהסברים, וכן מדיון בהצגות מקרים של טיפול בילד ובמבוגר.
יום העיון ייערך במסגרת ימי העיון של חטיבת הילדים והנוער של האגודה אך הוא פונה למטפלים בילדים ומבוגרים כאחת ויוקצו בו גם מקומות למטפלים במבוגרים, עם עדיפות לחברי האגודה.
שני ימי העיון הנוספים של חטיבת הילדים והנוער יתמקדו בתהליכי העברה והעברה נגדית בטיפול בילדים ובסוגיות בטיפול במתבגרים, וייערכו בתאריכים 4.1.11 ו-31.5.11 בהתאמה. תכנית מלאה תפורסם בקרוב.
המעונינים להקדים להירשם ולהבטיח את מקומם מוזמנים לפנות אל מזכירות האגודה
(IAPP@bezeqint.net 03-5492793).
אנו מזכירים כי בשנה שעברה לא יכולנו לקבל את כל הפונים ומציעים למעונינים לשריין מקום מראש. ניתנת עדיפות לנרשמים לשלושת ימי העיון של חטיבת הילדים והנוער וכן לחברי האגודה.
המעונינים להציג מקרה ביום העיון עם גב' סוזן ריד מוזמנים לפנות אל משרדי האגודה.

בברכה,


ד"ר שי שלקס יונית שולמן
יו"ר האגודה ראש החטיבה לטיפול בילדים ונוער


תגיות: