לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מדוע בני הזוג שלנו מעצבנים אותנו?

מדוע בני הזוג שלנו מעצבנים אותנו?

שפיות זמנית | 29/2/2012 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

הסיינטיפיק אמריקן פרסם זה מכבר  קטעים מתוך הספר Annoying: The Science of What Bugs Us, לג'ו פלקה ופלורה ליכטמן, העוסקים בסיבות שבני הזוג שלנו מעצבנים אותנו. הכותבים טוענים שהסיבה המרכזית לכך היא שהתכונות הראשוניות שבגללן אנו נמשכים לבן או בת הזוג, יטרידו ויפריעו לנו מאוחר יותר במערכת היחסים. כך, חוש ההומור הנפלא והעוקצני של בת הזוג יהפוך להיות חוסר רצינות, וחוסר אחריות מעיק מאוחר יותר, וכך ה'קוליות' המושכת כל כך של בן הזוג תהפוך להיות ריחוק רגשי וניתוק אחרי כמה שנים של מערכת יחסים.
ליכטמן ופלקה, המבססים את הפרק שלהם על מחקר שעשתה הסוציולוגית דיאן פלמלי, מתארים את הזוגיות האנושית במתווה של טרגדיה יוונית, בה ישנו אסון צפוי מראש, ולמרות זאת הגיבור(ות), בשל יהירותן, לא מצליחתו למנוע אותו. רוצות לדעת איך להינצל מהקטסטרופה? קראו את המאמר.
תגיות:

עוד בבלוג של שפיות זמנית

בסצינה מרגשת מתוך הסרט "סיפורו של וויל האנטינג" (good will hunting) חוזר המטפל על משפט אחד שוב ושוב: "אתה...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

יעל סיוןיעל סיון3/3/2012

ניסיון לתשובה. אני חושבת שקודם כל, אין הכוונה שהשאלה בסוף הטקסט או הטקסט מיועד לנשים בלבד, ממש כשם שטקסטים שנכתבים בלשון זכר אין הכוונה שהם מיועדים לגברים בלבד... אנו רגילים לחלוטין לכך שהשפה פונה לכולם (ולכולן) בלשון זכר, וחושבות שיש ערך להכניס מדי פעם שימוש אחר בשפה. זה לא הטקסט הראשון שבו הופיעו התייחסות בלשון נקבה, במקום שבו לרב הציפייה היא להתייחסות בלשון זכר יחיד או רבים. את/ה מוזמן/נת לדפדף אחורה בפוסטים קודמים ולקרוא ולהתרשם. יש א/נשים ;-) שלא אוהבים את זה, ויש כאלה שנהנים מכך. בכל מקרה, זה ללא ספק סגנון שונה, שדורש התרגלות מסויימת.

Das EsDas Es1/3/2012

פוסט מעניין, אבל למה "רוצות"? [ל"ת].