לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
היום הבינלאומי למניעת התאבדויות

היום הבינלאומי למניעת התאבדויות

שפיות זמנית | 10/9/2011 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

היום הבינלאומי למניעת התאבדות מצוין בשנים האחרונות ברחבי העולם ב-10 בספטמבר, במטרה להעלות את המודעות לאפשרות למנוע התאבדות. לפי הערכת ארגון הבריאות העולמי, כמיליון אנשים מתים מדי שנה כתוצאה מהתאבדות.
השנה בחר האיגוד הבינלאומי למניעת התאבדות (IASP) לציין את היום בסימן "מניעת התאבדות בחברות רב תרבותיות". לדברי הארגון, תוכניות למניעת התאבדות במדינות רבות לא מתייחסות מספיק לקיומן של קבוצות מיעוט שונות במדינה, וחסרות פרספקטיבה רב תרבותית.
קבוצות מיעוט, מהגרים ופליטים ברחבי העולם מתמודדים עם קשיים כמו אבטלה, עוני, דיכוי, הדרה, סטיגמות, או גזענות, אשר תורמים להגברת ניסיונות ההתאבדות. גורמי סיכון נוספים להתאבדות שעלולים להשפיע על מיעוטים באופן שונה מעל אוכלוסיית הרוב קשורים לעמדות כלפי התנהגות אובדנית (למשל, מידה שונה של סטיגמה וטאבו על הנושא), דת ורוחניות, והבדלים בדינמיקה המשפחתית. מהצד השני, לאור התרומה של תחושת שייכות לבריאות ולרווחה נפשית, שילוב טוב של קהילות מיעוטים באוכלוסייה הכללית עשוי לתרום למניעת התאבדות.
לפי מאמר שפורסם ב-2009, בישראל התאבדות מהווה את סיבת המוות השנייה בקרב נערים והשלישית בקרב בנות, כששיעורי ההתאבדות גבוהים יותר בקרב בני נוער עולים מאתיופיה ומברה"מ לשעבר. בנוסף, בשנים האחרונות נמצאה עלייה משמעותית בשיעורי ניסיונות ההתאבדות בקרב צעירים ערבים. ועדה בינמשרדית הכוללת נציגים ממשרד הבריאות, משרד החינוך, ועוד עוסקת בנושא במטרה להביא לצמצום התופעה.

היום הבינלאומי למניעת התאבדויות 1

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

בהרצאת ה-TEDשמוצגת פה וצברה למעלה מ-15 מיליון צפיות, העו"סית ברנה בראון מספרת על המחקר שלה העוסק ביצירת...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.