לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
עדכון על מצב ההסכם בעקבות עיצומי הפסיכולוגים

עדכון על מצב ההסכם בעקבות עיצומי הפסיכולוגים

יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 15/9/2021 | הרשמו כמנויים

חברים,
לפני יותר מחודשיים כידוע התקיימו עיצומים של הפסיכולוגים החינוכיים בעקבות העומסים האדירים אותם הם חווים. 
העיצומים הסתיימו עם עקרונות מוסכמים בין החטיבה במח"ר לבין משרד האוצר, ומאז אנו פועלים כדי להגיע לחתימה עם האוצר על ההסכם הקיבוצי המפרט עקרונות אלו. 

אני מזכיר שבהבנות שהגענו אליהן, הפסיכולוגים החינוכיים יתוגמלו בשנתיים הקרובות על העומסים בעקבות התיקון לחוק החינוך המיוחד, ולצד זאת, אנו ניכנס למשא ומתן עם משרד האוצר על שינוי מבנה השכר של כלל הפסיכולוגים, עם התחייבות להחרגה תקציבית בהסכמי השכר ביחס לשאר המשק. 
המשמעות היא שאנו נצמצם פערים מול שאר הסקטורים במשק.

לצערי הרב, עד היום עדיין לא נחתם ההסכם. אנו מגיעים אל השיחות עם האוצר עם כוונה אמיתית להתקדם ולהגיע להסכם; אך מן הצד השני של השולחן, אנו מגלים גרירת רגליים וניסיונות לעוות את ההבנות שהושגו. 
נכון לרגע זה, נראה כי ההתייחסות אלינו אינה רצינית דיה. זה קורה גם מול סקטורים אחרים, משיכת הזמן הזאת של האוצר, והניסיונות לשנות את ההבנות שהושגו.

אבל האמת היא שהסבלנות שלי ושל כולנו הולכת ופוקעת.
יש חוסר שביעות רצון ותסכול רב בציבור שלנו מהעיכוב. תחושה שמזלזלים בנו. והרי כבר זלזלו בנו כל כך הרבה שנים. כל יום אני מקבל שאלות מפסיכולוגים בשטח, ששואלים "נו, מה קורה?"

אז אני אומר בצורה ברורה -
כוונתנו להגיע כאמור להסכם, אבל בהחלט לא נחכה עוד הרבה, ולא נקבל זלזול וניסיונות למרוח אותנו. 
במידה שלא יהיה שינוי בגישה ולא תהיה התקדמות בקרוב, לא תהיה לנו ברירה אלא להסלים את המאבק שוב, כשכל האופציות מונחות על השולחן.

אז עם תקווה אמיתית שהשנה החדשה תיפתח עם הסכם ולא עם החרפה של המאבק, אני רוצה לאחל לכולנו גמר חתימה טובה (גם על ההסכם :) ושנה טובה, שנה של המשך עמידה נחושה על זכויות העובדים שלנו ועל עתיד כלל השירות הפסיכולוגי הציבורי.

יובל


עוד בבלוג של יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.