לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
סוף-סוף בשורות טובות: הממשלה אישרה את הגדלת התקציב למערך בריאות הנפש

סוף-סוף בשורות טובות: הממשלה אישרה את הגדלת התקציב למערך בריאות הנפש

שפיות זמנית | 3/8/2021 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

אתמול (2.8), הממשלה אישרה את תקציב משרד הבריאות. לאחר מאבק ממושך של שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אושרה במסגרת התקציב תוספת קבועה של שני מילארד שקלים לצורך שיקום מערכת הבריאות. כבר עם כניסתו לתפקיד, הכריז הורוביץ על כוונתו לפעול לקידום רפורמה מקיפה לשיקום מערך בריאות הנפש אשר סובל מהזנחה של שנים רבות. 

ניצן הורביץ

מדובר בבשורה של ממש עבור מערך בריאות הנפש: כפי שדווח אתמול בהארץ, תוספת של 400 מיליון שקל אושרה לטובת בינוי ושיפוץ בתי חולים פסיכיאטרים ומרכזי בריאות הנפש. אלה, כפי שאתם ודאי יודעים, סובלים מהזנחת תשתיות מתמשכת. בנוסף לכך, התקציב עתיד לשמש לקידום רפורמה מקיפה, במסגרתה יועברו 400 מאושפזים כרוניים מהבתי החולים לבריאות הנפש, אל מסגרות בקהילה. הרפורמה תכלול בשורה משמעותית נוספת: הקמה של מסגרות למניעת אשפוז, "בתים מאזנים". כיום ישנו מחסור חמור במסגרות מאזנות - ישנן 12 בלבד ברחבי הארץ, בעוד אנשי מקצוע מעריכים כי ישנו צורך בהקמה של 130 בתים נוספים.

לבסוף, סוכם על קידום תוכנית לקיצור זמני המתנה לטיפול פסיכותרפיה במסגרת קופת חולים. זוהי בשורה משמחת במיוחד: כיום ההמתנה לטיפול פסיכותרפיה במסגרת קופת חולים עלולה להמשך מעל לשנה. 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

שמעון ירושלמישמעון ירושלמי9/8/2021

שאלת הבהרה לגבי טיפולי פסיכותרפיה. אפשר יותר פרטים לגבי קיצור ההמתנה לפסיכותרפיה דרך קופות החולים? האם מדובר גם על טיפולים קבוצתיים?
תודה על המענה