פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
כל מסע של אלף מילין, מתחיל בצעד אחד

כל מסע של אלף מילין, מתחיל בצעד אחד

יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 11/6/2020 | הרשמו כמנויים

אז זה לא תחילת המסע, אבל זה צעד אחד, וזה צעד סופר משמעותי!
השבוע קיבלנו בשעה טובה מכתב ממשרד החינוך, ובו הבהרה בהמשך לפגישותינו הרבות ולהבהרות שנשלחו בשבוע שעבר לוועדות האפיון והזכאות.

פסיכולוגים יקרים, כפי שתראו במכתב – משרד החינוך הנחה את כל אנשי המקצוע המשתתפים בוועדות, לעבוד מתוך שיקול דעת מקצועי ותוך ראיית צרכי הילד במרכז. הקץ לשמועות, הנחיות עלומות, שיחות מסדרון – הבה נחזור לעבודה המקצועית לשמה התכנסנו כולם.

חברים, קסמים לא נעשים לבד, העולם לא ייצבע בוורוד ממחר – אתם הם אלה שצריכים לפקוח 7 עיניים ולוודא שדברים אכן משתנים. יש מקומות שאנחנו כבר שומעים שהשתנה, ויופי! ומעולה! יש מקומות מהם אנחנו מקבלים יום-יום דיווחים קשים. קחו את המכתב הזה איתכם, השתמשו בו להזכיר לכל מי שנחוצה לו תזכורת. זכרו שיש לכם גיבוי של מטה משרד החינוך - היה ואתם עדים להתנהלות לא מקצועית יש לכם אחריות להביע קול חשוב ולמנוע זאת!

גם אצלנו העבודה לא נגמרה – אנחנו מחכים לעדכונים מכם: ספרו לנו איפה הוועדות מתנהלות כראוי, איפה הבעיות נפתרו בזכות הנחיות המשרד והתערבותכם המקצועית, וחלילה – ספרו לנו גם איפה עדיין קיימת בעייתיות באופן התנהלות הוועדות. תפקידנו יהיה להישאר עם אצבע על הדופק, להציף את הבעיות שנקבל מכם למשרד החינוך, ולפעול להשגת פתרונות.

לדיווח על התנהלות הוועדות בשפ"ח שלכם, מלאו את הטופס כאן:  https://forms.gle/xwQebHnGcSiZNg5YA

 

העבודה גם לא נגמרה כי הקיץ לפנינו – משרד החינוך נערך ללמידה משמעותית משנת היישום הראשונה של הרפורמה בכלל הארץ. אנחנו נהיה שם, נחשוב יחד, נאיר אזורים שיש להניח עליהם את הדעת, נמצא פתרונות נכונים, ובעיקר נפעל לכך שבשנה הבאה המצב ייראה אחרת.

 

אז זה עוד צעד במסע.
מסע שפועלים בו בשיתוף פעולה החטיבה החינוכית בהפ"י, איגוד מנהלי השפ"חים, אנשי התנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית, וחטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר. הפעילים היקרים והחשובים הללו ימשיכו לעבוד ולהזיע למען כולנו. ושאפו להם על כך. הם משלמים מחירים לא פשוטים על עבודה זו. תודה גם לצוות הנפלא של הייעוץ האסטרטגי של פורום הארגונים, "תארא", שליטרלי עבד לילות כימים על הסיפור הזה (ועל עוד רבים וטובים).

 

* מצורף גם סיקור ההתפתחויות, הבוקר בעיתון "הארץ": עמוד ראשון, עמוד שני, מהדורה דיגיטלית


עוד בבלוג של יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.