לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
הלחץ הצליח, הרגשות מעורבים: לא תהיה העסקת פסיכולוגים בוועדות מחוץ להסכמי השכר

הלחץ הצליח, הרגשות מעורבים: לא תהיה העסקת פסיכולוגים בוועדות מחוץ להסכמי השכר

יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 22/2/2020 | הרשמו כמנויים

אמל"ק: משרד החינוך מעדיף לפגוע במסגרות ובילדים מאשר להסדיר את עבודת הפסיכולוגים תחת שינויי הרפורמה בחינוך המיוחד.

*תקציר הפרקים הקודמים בסוף הפוסט*

ברגשות מעורבים אני מעדכנת שהלחץ הצליח. השבוע קיבלנו תשובה ממשרד החינוך בה הוא מודיע על עצירת המהלך של העסקת פסיכולוגים לישיבה בוועדות מחוץ להסכמי השכר!

למה רגשות מעורבים?
כי מצד אחד הצלחנו למנוע מיקור חוץ מסוכן ביותר, שהיה יכול להחליש אותנו כסקטור מקצועי במאבקים עכשוויים ועתידיים על תנאי ההעסקה שלנו.
ומצד שני, כי משרד החינוך, בצעד מאכזב, מעציב, תמוה.. בוחר להקריב את השירות שמעניקים הפסיכולוגים למסגרות. למה? רק כדי שהשכר *שכבר הוסכם עליו!!* לא יעבור לעובדים באופן מוגן וקיבוצי?

אני יודעת שבטווח הקצר מדובר בחדשות קשות לעיכול. יש כאן עצירה של פתרון שיכול היה להקל על העומסים. ובכל זאת חשוב לי להדגיש: מדובר בהישג מבחינתנו, כי הצלחנו לעצור פתרון שהיה עלול להחליש אותנו מאוד בטווח הארוך!
העבודה עוד מרובה. זה ממש לא סוף התהליך, אלא חלק קטן ממנו. עדיין לא נמצא פתרון לעומסים, ולא ננוח עד שיימצא. בימים הקרובים נפעל לעצירת עומסי העבודה עד להסדרתם באופן ראוי.

לא נאפשר פתרונות שמערבים מיקור חוץ ולא נסכים להגדלת העומסים ללא תגמול!

מצורפים המכתב של משרד החינוך שנשלח השבוע, ומכתב התשובה שנשלח מטעם החטיבה.

*********
הרפורמה בחנ"מ - תקציר הפרקים הקודמים:
כמו שאתם יודעים, עולים מהשטח דיווחים על הגדלה משמעותית של העומסים על הפסיכולוגים החינוכיים בעקבות התיקון לחוק החינוך המיוחד. במיוחד (אבל לא רק) בגלל הגדלת כמות הוועדות והארכתן. בעקבות השינוי בעומסים יש בעיה תעסוקתית גדולה שמגיעה לפתחנו: עבודה מחוץ לשעות. חשוב להדגיש כאן - החטיבה קוראת לא לעבוד מחוץ לשעות העבודה ללא שכר בשום אופן, והוציאה מכתב בעניין לפסיכולוגים עם העתק לשלטון המקומי כבר לפני שנה, ואנחנו מזכירים ומבקשים מכם יחד איתנו לדברר את המסר הזה לשטח - שעות העבודה הלא משולמות שלנו הן שקופות! הן מאפשרות לטשטש את חומרת הבעיה ולהתעלם ממנה.


- פרסומת -

בנוסף עולות בעיות מקצועיות-תעסוקתיות: פגיעה בתמהיל העבודה בשל ניפוח שעות ישיבה בוועדות, פגיעה בתהליך ההכשרה של מתמחים בגלל שהמדריכים יושבים שעות בוועדות, ונטל משמעותי במיוחד על מומחים ומדריכים שכבר עכשיו מצביעים ברגליים ועוזבים את השירות הציבורי.

אחד הפתרונות שהוצעו לתוספת הוועדות הוא תקציב חיצוני שיוקדש להעסקה של פסיכולוגים שיישבו בוועדות הנוספות (תקציב דלתא). החטיבה דרשה שהעסקה זו תתבצע רק במסגרת הסכמי השכר, כדי לאפשר שמירה על זכויות הפסיכולוגים שיועסקו כך, וגם בגלל שהעסקה מחוץ להסכמי השכר בתחום כזה שהוא מרכיב מרכזי בעבודה של פסיכולוגים חינוכיים, היא פגיעה מסוכנת מאוד בכוח הארגוני שלנו. החטיבה ביצעה כמה ניסיונות לדיון עם משרד החינוך כדי לאפשר מימוש של הפתרון הזה במסגרת הסכמי השכר, תוך נכונות מקסימלית לאפשר לסיכום הפנים משרדי להתנהל - אך תחת הסכם קיבוצי - אך נענינו בשלילה. היה לנו חשוב להגיב באופן מיידי וחריף כדי לא לאפשר יצירה של תקדים כל כך מסוכן, ולכן התחלנו בהליך הכרזת סכסוך עבודה. שיתפנו אתכם במכתב ההתראה על כך, שנשלח למשרד החינוך לפני מספר שבועות.

כאמור, כעת המשרד מתנער מתקציב הדלתא, ומאידך לא מציע פתרונות אחרים לעומסי העבודה הגדלים.


תגיות:

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: איגודים מקצועיים
אליוט גרהם
אליוט גרהם
פסיכולוג
ירושלים וסביבותיה, אונליין (טיפול מרחוק)
עידן רוה
עידן רוה
פסיכולוג
מורשה לעסוק בהיפנוזה
תל אביב והסביבה, אונליין (טיפול מרחוק)
איתן מאירי
איתן מאירי
פסיכולוג
מורשה לעסוק בהיפנוזה
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון, רמת גן והסביבה
ד"ר ארז עיבל נווה
ד"ר ארז עיבל נווה
פסיכולוג
פרדס חנה והסביבה
נדב צ'יין
נדב צ'יין
קרימינולוג קליני
תל אביב והסביבה
ולדי פירר
ולדי פירר
עובד סוציאלי
חולון והסביבה, פתח תקוה והסביבה, רמת גן והסביבה

עוד בבלוג של יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.