לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מחקר: אנשים מרקע סוציו-אקונומי חלש נשכרים פחות מפסיכותרפיה

מחקר: אנשים מרקע סוציו-אקונומי חלש נשכרים פחות מפסיכותרפיה

שפיות זמנית | 12/12/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

מחקר: אנשים מרקע סוציו-אקונומי חלש נשכרים פחות מפסיכותרפיה 1

מאמר חדש שפורסם בכתב העת Psychotherapy Research מציג לראשונה ממצאים שמצביעים על כך שפסיכותרפיה הינה פחות יעילה עבור אנשים במצב סוציו-אקונומי ירוד. מחקרים רבים הצביעו בעבר על הקשר בין דיכאון וחרדה למצב סוציו-אקונומי, אולם המחקר הזה מראה שלא רק שאנשים שסובלים מעוני נוטים יותר לפתח פסיכופתולוגיה, אלא שגם העזרה שמוצעת להם פחות יעילה.

החוקרים ניתחו מידע של 44,805 אנשים שקיבלו פסיכותרפיה ממגוון סוגים ברחבי בריטניה. התוצאות הראו שככל שאנשים הגיעו משכונות יותר מבוססות, כך הם נטו לסבול פחות מסימפטומים חמורים לאחר שהטיפול הסתיים.

החוקרים מציעים הצעות מעשיות: הם טוענים שאנשים שמגיעים מרקע כלכלי קשה צריכים לקבל יותר פגישות ממספר הפגישות שמקבל המטופל הממוצע, וכן שהטיפול צריך לעשות גם בנושאים שקשורים למציאות הכלכלית שלהם , ולעסוק גם בהעצמה ולכלול התערבויות שנוגעות לפיננסים ולתעסוקה.

בישראל, שבה עבור טיפול פסיכולוגי במימון המדינה צריך להמתין כשנה בתור, נדמה לנו שהמחקר הזה הופך רק ליותר רלוונטי.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

איתן טמיראיתן טמיר12/12/2019

הבדלים סוציואקונומיים ופסיכותרפיה. מעניין תודה. בנוסף להמלצות הכותבים, נדמה לי שהפסיכותרפיה מתקשה עדיין, גם בישראל, למצוא שפה משותפת שתדבר עם ואל מטופלים פוטנציאליים ממעמד סוציואקונומי נמוך מהממוצע. בהיעדר מכנה משותף פונים אלה למענים רוחניים שעובדים יופי כפלצבו, אבל לא נהנים מפסיכותרפיה מבוססת מחקר. חבל שכך.