פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מנטל-טק - הטכנולוגיה שמאיימת על הפסיכולוגים?

מנטל-טק - הטכנולוגיה שמאיימת על הפסיכולוגים?

שפיות זמנית | 2/10/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

כתבה שפורסמה אתמול במוסף החג של כלכליסט סקרה את הטכנולוגיות החדשות שמציעות להחליף את הפסיכולוגים בשר ודם - ועל הדרך גם מכניסות עשרות מיליוני דולרים. בכתבה מוזכרות האפליקציות "Calm" ו-"Headspace", שמסייעות לתחושת רוגע, לשיפור השינה ומציעות תרגילי מדיטציה. חברת מנטל-טק אחרת שמוזכרת היא "Talkspace", שהקימו הישראלים אורן ורוני פרנק, שמאפשרת למנוייה לשוחח עם איש מקצוע בכל שעה ביממה, ויש לה כבר יותר ממיליון משתמשים - כולל השחיין האולימפי מייקל פלפס.

מי שמשקיעים כסף רב בפיתוח של טכנולוגיות חדשות לשיפור מצבה המנטלי של האנושות הם דווקא המעסיקים הגדולים, משום שהדיכאון והחרדה של עובדיהם מביא לנזק כלכלי עצום: הם לוקחים יותר ימי חופש וימי מחלה, והתפוקה שלהם יורדת. דחיפה נוספת לתחום מגיעה מחברות הביטוח, שמחפשות דרכים להפחית את תשלומי הפיצויים במקרים שמחייבים טיפול יקר או אשפוז פסיכיאטרי. ענקית הביטוח האמריקאית Aetna, למשל, השקיעה בחברת המנטל־טק Able To, וכיום הן מספקות יחד טיפול נפשי לחולי סוכרת כדי להקל עליהם לעמוד בדרישות התזונתיות המחמירות.

מה דעתכם/ן? האם בקרוב אנשים יעדיפו להתכתב עם פסיכולוג on-demand, באופן מיידי דרך הסמארטפון, או שהטכנולוגיות החדשות לא מאיימות על הקליניקה?

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.