לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
אִגֶּרֶת מחאה נגד טיפולי המרה 

אִגֶּרֶת מחאה נגד טיפולי המרה 

שרית ציטרון | 15/7/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

עמותה יונגיאנית ישראלית חדשה (ע"ר) 

New Israeli  Jungian Association

 

הנדון- אִגֶּרֶת מחאה נגד טיפולי המרה 

אנו חברי העמותה- פסיכולוגים , מטפלים בהבעה ויצירה , רופאים ועובדים סוציאליים מביעים בזאת את מחאתנו על התבטאויותיו השערורייתיות של שר החינוך הרב רפי פרץ בראיון מה- 13 ליולי 2019 בהקשר ליעילותו של "טיפול ההמרה" בחברי הקהילה הלהטבק"ית.

אנו כאנשי בריאות הנפש מאמינים כי לכל אדם יש זכות לחיים מספקים ומלאים, בין אם הוא הטרוסקסואל או הומוסקסואל וכי נטייתו המינית הינה מולדת וטבעית. לפיכך, אין להתייחס אל נטייה מינית הומוסקסואלית כאל סטייה או כהפרעה נפשית.

אנו מוצאים אפוא את טיפולי ההמרה כמזיקים וכנובעים מהבנה מוטעית בהקשר לטבעו המולד של אדם ומסוכנים בכך שהם מולידים סבל ופוטנציאל להפרעות נפשיות בניסיונם לעוות ולעקם את טבעו של האדם. בנוסף, האחיזה בהלכות שנוסחו לפני אלפי שנים נוגדות את רוחה המקורית של ההלכה שביקשה להתאים עצמה לרוח הזמן והתקופה.

אנו רואים את תפקידנו בטיפול, ללוות אדם בתהליך של הכרה וקבלה עצמית ובכך לממש את ייעודו, את זכותו להגדרה עצמית ולאוטונומיה ואת בחירתו החופשית לחיות את חייו על פי דרכו.

אנו קוראים לממשלת ישראל להצטרף לאומות העולם הנאורות אשר חוקקו חוקים נגד טיפולי ההמרה המכוונים לשנות אוריינטציה מינית ובעיקר הפיכת בעלי זהות/נטייה מינית הומוסקסואלית ולסבית לבעלי זהות/נטייה מינית הטרוסקסואלית ולאכוף באופן חקיקתי את האיסור על טיפולים מסוג זה הנוגדים לחלוטין את  כללי האתיקה המקצועית ופוגעים בזכויות הטבעיות והבסיסיות של האדם באשר הוא אדם.

 


עוד בבלוג של כיכר העיר

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.