פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
פסיכובוט?

פסיכובוט?

שפיות זמנית | 23/2/2018 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

בכתבה באתר גלובס העתידן רועי צזנה, טוען כי בעתיד הקרוב פסיכולוגים יוחלפו בבוטים (רובוטים עם מנועי בינה מלאכותית), שיהיו מסוגלים לתקשר עם בני אדם בשפת הדיבור. לטענתו, בוטים אלו יוכלו לספק תמיכה פסיכולוגית בסיסית בכל זמן, בכל מקום. ומעל הכל- הוא אומר שהם יטפלו בצורך הבסיסי שעבורו נדרש פסיכולוג - לגרום לאנשים להרגיש טוב יותר - ביעילות, ושהיעילות היא הקובעת. אופן הפעולה של בוטים יהיה שונה מאופן הפעולה של פסיכולוג, אך צזנה טוען שבמבחן הפונקציונלי, בוטים יוכלו לשפר את הרגשתם של אנשים באופן מוצלח יותר וזול יותר.

בנוסף, הוא טוען שבעידן של Big Data, פסיכולוגים צריכים לחבור לענקיות האינטרנט ולהשתמש במידע הרב שהן מפיקות ככלי להרחבת הידע הפסיכולוגי ולפיתוח תיאוריות חדשות אודות נפש האדם.  

הטענות שמועלות בכתבה מעניינות ומעוררות מחשבה, וגם התנגדות. כמו כל בעל מקצוע, התגובה הראשונית היא להעלות כל מיני סיבות מדוע אין שום סיכוי שיהיה אפשר להחליף אותנו ברובוט. קשה לדמיין בוט שמפתח קשר, בטח לא כזה הכולל כשלים אמפתיים. עם זאת, קשה היה לדמיין הרבה מהדברים שכבר הפכו למציאות. מעניין, וגם קצת מפחיד, לחשוב איזה הפתעות צופן לנו העתיד, ולנסות למצוא דרכים להביא אותו לידי ביטוי ולנצל את הטכנולוגיה לטובת המקצוע והמטופלים.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.