לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מטפלות באומנויות - נגד גירוש מבקשי המקלט

מטפלות באומנויות - נגד גירוש מבקשי המקלט

ליאור גרנות | 25/1/2018 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

אנו, מטפלים ומטפלות בתחומי האומנויות, סטודנטיות ומרצות למקצועות הטיפול באומנויות קוראות לעצור את גירוש מבקשי המקלט ולמצוא פתרון הולם בתוך מדינת ישראל עבורם

כמטפלות רגשיות המטפלות יום-יום בילדים, נוער ומבוגרים - במוסדות רווחה, בריאות וחינוך - אנו מכירות בתחושת הביטחון הבסיסי של אדם, בהגנה על שלום גופו ונפשו כצורך ראשון במעלה לבריאות נפשית ופיזית. גירוש מבקשי המקלט למדינות שבהן חייהם מצויים בסכנה מידית פירושו שליחת אנשים אלו אל מותם. 

כעם שיודע היטב היטב פליטוּת מהי חובתנו המוסרית - היהודית והאנושית - לנהוג בחמלה, באחריות ובצדק עם אנשים מבקשי מקלט ולא להפקיר אותם לגורל אכזר של רדיפה, עינויים ומוות. תחת זאת, ניתן למצוא פתרונות הולמים עבורם, הכוללים למשל פיזורם הגיאוגרפי במדינת ישראל ושילובם בחברה הישראלית. 

"עמוק בבטן הספינה/ בחום כבד בחשכה/ אדם נואש מאד מצא מחבוא// נמלט מסכנה גדולה/ נוסע אל הלא נודע/ היש נמל גם בשבילו?// עושה לילות ללא שינה/ ללא חיוך ללא מילה/ מה יעלה בגורלו?// להיות פרצוף בלי שֵם/ לחיות תמיד בצל// קשה לברוח בעולם/ אם יתגלה יושלך לים/ קשה לברוח בעולם" (חוה אלברשטיין/ נוסע סמוי).  

לכל אדם יש שֵם. אסור לנו לשכוח את האמת הפשוטה הזאת. לכל אדם באשר הוא אדם יש זכות להגנה, לביטחון גופו ונפשו. לא נעמוד מנגד כאשר נרמסת הזכות הבסיסית הזאת של בני אדם.  

לחתימה על העצומה


עוד בבלוג של כיכר העיר

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.