פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
המצעד השנתי התשע"ז – אז מה היה לנו השנה?

המצעד השנתי התשע"ז – אז מה היה לנו השנה?

שפיות זמנית | 19/9/2017 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

לקראת ראש השנה המתקרב ערכנו סיכום תמציתי של נושאים בהם עסקנו בשנה זו.

השנה התחילה - והמשיכה - בתוצאות הרפורמה בבריאות הנפש. דיון בכנסת בנושא תקנים לפסיכולוגים קליניים, צמצומם של התקנים למתמחים, שיחה עם הפסיכולוגית הארצית ימימה גולדברג בנושא תורי ההמתנה להתמחות והעדפת פסיכולוגים חינוכיים והתפתחותיים ושליחת המתמחים הקליניים לפריפריה. סיכום ביניים של הנושא ניתן למצוא בפוסט סיכום שנת 2016.

בנושא גבולות המקצוע והיכולת להעניק טיפול פסיכולוגי, הוטחה כלפי צוות האתר האשמה על קידום שרלטנים, ובמקביל לה התפרסמה כתבתה של טלי חירות-סובר על ההבחנה בין פסיכולוג מומחה למתמחה, אשר העלתה שאלה לגבי מטפלים שאינם פסיכולוגים קליניים. כהשלמה לכך, הסדרת העיסוק בקרימינולוגיה קלינית ובמקצועות הבריאות ופתיחת פלטפורמה קהילתית באתרנו בנושא חוק הפסיכותרפיה בישראל מכוונות לאלו מבינינו שאינם פסיכולוגים, המעניקים טיפול רגשי מסוגים שונים.

חשבון הנפש שלנו השנה מתמקד באירוע של ניצול מיני על ידי פסיכולוג בכיר אשר גונה בכל פה, והעלה למודעות את הפגיעות הנפשיות במסגרת טיפולית.

אנו סוגרים את השנה באופטימיות זהירה. דוח משרד הבריאות בנוגע להפחתת ההגבלות המכניות בבתי החולים הפסיכיאטריים והקמת בתים מאזנים כחלופת אשפוז עבור מטופלינו, יחד עם הקמת חטיבה פסיכולוגית בהסתדרות המח"ר עבורנו.

בברכת "שיפה ושונה תהא השנה",
צוות האתר


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.