לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
לכאן הגענו: טיפול במסרונים סלולריים

לכאן הגענו: טיפול במסרונים סלולריים

שפיות זמנית | 21/9/2014 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

שכחו מקשר עין. שכחו גם מסטינג. המפתחים של אפליקציות טיפול באמצעות מסרונים מציעים שהתקשורת בין מטפל ומטופל לא חייבת להתקיים באמצעים המסורתיים, ויכולה להתקיים באמצעות מדיה חדשנית יותר, כמו צ'אט בטלפון הנייד.

וככה זה עובד: "אין צורך לקבוע תור מראש", מהוללים יתרונות השירות בכתבה שפורסמה לאחרונה בנושא, מאת נטע אחיטוב: "כל אחד מהצדדים יכול לכתוב בזמן המתאים לו, ואם במקרה השניים נמצאים אונליין באותו זמן, הם יכולים לנהל צ'אט בזמן אמת".מטופל שאינו שבע רצון ממידת הזמינות של המטפל, יכול פשוט לעבור למטפל אחר מהמאגר. הגמישות המתאפשרת כך, מוסבר שם, מאפשר להוריד את עלויות הטיפול, שכן המטפל מקדיש לו זמן מועט יותר – ובזמנו החופשי. לדברי בעלי החברה המתוארת בכתבה, הם גייסו כבר תשעים מטפלים לצוות שלהם, ואת הייעוץ הקליני מספק לא אחר מאשר ד"ר ארווין יאלום.

המיזם, המתגאה בחדשנות טכנולוגית, נועד לסייע לזקוקים לטיפול נפשי להתמודד עם כמה חסמים – המחיר הגבוה, הנגישות, והחשש מסטיגמה. אם הרשימה הזאת נשמעת מוכרת, זה אולי מפני שקראנו עליה במאמרים על אודות טיפול באמצעות תוכנות וידאו (כמו זה), שהציעו גם הם להעז לוותר על הקליניקה המסורתית ולרתום את חידושי המדיה לטובת מטופלים ומטפלים. מה דעתכם, האם כמטפלים נצליח להתרגל גם לחידוש מרחיק הלכת הנוכחי?


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.