פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
בתי חולים פסיכיאטרים פרטיים – סגרו את המחלקות הסגורות

בתי חולים פסיכיאטרים פרטיים – סגרו את המחלקות הסגורות

שפיות זמנית | 12/7/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

לאחרונה התפרסם דו"ח של ועדה פנימית שמינה משרד הבריאות לחקור את המקרים החמורים שהתרחשו בבית החולים הפסיכיאטרי הפרטי "נווה יעקב", ותוצאותיו צריכות לזעזע את על מי שטובת המטופל בראש מעייניו. הזנחה ארוכת שנים, תנאים פיזיים קשים ביותר והיעדר פיקוח הם רק חלק ממה שחושף הדו"ח, שמסקנתו המרכזית היא שיש להורות על סגירת מחלקות אשפוז סגורות בבתי חולים פרטיים.

דן אבן סקר את הדו"ח ב"הארץ" וכתב כך: "הדו"ח אף מותח ביקורת על פעילות הבקרה של משרד הבריאות במוסדות אשפוזפרטיים כדוגמת נווה יעקב, בקרה שלא הצליחה לאתר את החשדות לאלימות והזנחהלאורך השנים עד לפשיטת המשטרה. בדו"ח נטען כי גם אם מאותרים כשלים, למשרדאין כלים להתמודד עימם, פרט להחלטה על סגירת המוסד שהיא מרחיקת לכת ועלולהלפגוע במאושפזים בהעדר חלופות. הדו"ח ממליץ להקנות למשרד סמכויות להפעילסנקציות נגד מוסדות שאינם עומדים בסטנדרטים מקצועיים, לרבות באמצעותסנקציות כספיות בחוזים מול המוסדות, העמדה לדין משמעתי במקרים של התנהגותמקצועית לא ראויה ואף הטלת קנסות ישירות כנגד מוסדות שחרגו מהכללים שנקבעו להם."    


עוד בבלוג של שפיות זמנית

בכתב העת molecular psychiatry פורסם השבוע מחקר בהיקף גדול המצביע על כך שניתן להסביר קרוב למחצית מן השונות באינטליגנציה...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

צביאל רופאצביאל רופא12/7/2013

תסלחו לי על הברוטאליות, אבל. כשאני שומע דברים כאלה, אני מצטער רבות שהוציאו את הגיליוטינה מארסנל הענישה... ואני מתכוון לזה!