לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן

פסיכולוג קליני, פרופסור לפסיכולוגיה, רישיון לטיפול והדרכה בהיפנוזה

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-4599
מורשה לעסוק בהיפנוזה מאומת
מספר רשיון: 499

אני פסיכולוג קליני ופרופסור לפסיכולוגיה, בן 58, פועל בקליניקה פרטית בכפר סבא ובמודיעין, ובמקרים מסויימים גם מרחוק - בזום. אני מתמחה בטיפולים בחרדה, פוסט-טראומה, פוביות, פסיכוסומטיקה, דיכאון, צמתי החלטה בחיים, וטיפול... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל פרופ' אורן קפלן

פרופ' אורן קפלן השיב ל 36% מהפניות (על פי משוב מ-3 פונים לפחות)

אודות פרופ' אורן קפלן

אני פסיכולוג קליני ופרופסור לפסיכולוגיה, בן 58, פועל בקליניקה פרטית בכפר סבא ובמודיעין, ובמקרים מסויימים גם מרחוק - בזום.

אני מתמחה בטיפולים בחרדה, פוסט-טראומה, פוביות, פסיכוסומטיקה, דיכאון, צמתי החלטה בחיים, וטיפול זוגי. בעל רישיון משרד הבריאות לטיפול בהיפנוזה ולהכשרת פסיכולוגים ורופאים למבחני משרד הבריאות בהיפנוזה. עברתי הכשרות בארץ ובארה"ב בתחום EMDR לטיפול בפוסט-טראומה PTSD, וכן לטיפול זוגי במכון Gottman וביחידה לטיפול משפחתי בבי"ח איכילוב. מוכר כספק של אגף השיקום במשרד הביטחון. 

בעל ניסיון טיפולי רב מעל 20 שנה, בגישות שונות ובהתאמה אישית לסיבת הפניה ולכל אדם באופן אינדיבידואלי. אני מאמין ביכולות ובחוזקות של אנשים, גם בשעות קושי ומשבר, ומנסה למצוא ולחזק חלקים אלו בטיפול, במקביל להתמודדות עם האתגרים או הקושי שבגללם נוצרה הפנייה לטיפול. שורשי גישתי הטיפולית הם דינאמיים, ובמהלך השנים שילבתי אליהם שיטות מגוונות כגון CBT, היפנוזה, EMDR ,Mindfulness, ועוד.

על דרכי המקצועית: בתחילת הדרך למדתי תארים בכלכלה ובמינהל עסקים, אך לאחר תקופה קצרה של עבודה בבנק, הבנתי שהייעוד שלי הוא בפסיכולוגיה. כך התחלתי הכשרה אקדמית מקיפה של כ-10 שנים לשלושה תארים בפסיכולוגיה והתמחות במחלקה פסיכיאטרית בבי"ח איכילוב. במקביל התקבלתי לסגל האקדמי של המכללה למינהל. במהלך השנים כיהנתי כדיקן הפקולטה למינהל עסקים ולאחר מכן כנשיא המכללה למינהל.

הייתי מראשוני החוקרים בפסיכולוגיה חיובית וחוסן בישראל, מחקר מקיף שערכתי בקרב אלפי בני נוער בדרום על חוסן והתמודדות עם מצבים ביטחוניים פורסם בכתבי עת בינלאומיים רבים ובישראל. אני מנהל מזה 15 שנה בלהב אוניברסיטת תל אביב תכנית בפסיכולוגיה חיובית וחוסן. 

במקביל לעבודתי האקדמית תמיד עסקתי בפסיכולוגיה. בשנת 2020 החלטתי לפרוש מהאקדמיה ולהקדיש את כל זמני המקצועי לעבודה הטיפולית. הקליניקה שלי נמצאת בכפר סבא ואני מטפל גם יום בשבוע במרפאת פסיפס במודיעין שמתמחה בפסיכוסומטיקה ותחומי גוף-נפש. כמו כן אני מלווה במסגרת ההסתדרות הרפואית לישראל רופאים ומנהלי מחלקות בבתי חולים באתגרים ובלחצים הפסיכולוגיים של עולם הרפואה שגברו לאור משבר הקורונה.

ליצירת קשר עימי ניתן לשלוח הודעה באמצעות המייל: oren@kaplan.org.il או בווטסאפ: 054-8181849

פרופ' אורן קפלן - הקליניקה ברחוב התע"ש 20 כפר סבא:

פרופ' אורן קפלן 1

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של פרופ' אורן קפלן, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי פרופ' אורן קפלן ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת פרופ' אורן קפלן

בניית חוסן מקדים להתמודדות עם מצבי לחץ ומתיחות ביטחונית
פרופ' אורן קפלן
הצורך בחוסן נפשי נעשה בולט במיוחד במהלך מבצע "שומר החומות" השנה, מצב קיצון של מתיחות ביטחונית, אשר פגע בכלל האוכלוסייה האזרחית. מחקרים שונים...
מאמרים | 6/6/2021 | 10,748