לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
דניאל גלר לוי

דניאל גלר לוי

דניאל גלר לוי

פסיכולוג קליני (בהתמחות)

פסיכולוג מאומת
מספר רישיון: 27-143946

שמי דניאל גלר לוי, אני פסיכולוג בהכשרה קלינית (אשפוזי), וקנדידט לאנליזה יונגיאנית במכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית. אני מטפל בנשים וגברים בכל הקשת של מעגל החיים, אך עיקר עבודתי היא עם בני נוער ומבוגרים. באשר... קראו אודותיי בהרחבה...


פניה אל דניאל גלר לוי

אודות דניאל גלר לוי

שמי דניאל גלר לוי, אני פסיכולוג בהכשרה קלינית (אשפוזי), וקנדידט לאנליזה יונגיאנית במכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית.

אני מטפל בנשים וגברים בכל הקשת של מעגל החיים, אך עיקר עבודתי היא עם בני נוער ומבוגרים.

באשר להשכלתי אקדמית, יש לי תואר ׳בוגר׳ (BA) במדעי ההתנהגות במכללת תל אביב יפו, כאשר לקראת סופו עשיתי סימסטר מורחב באוניברסיטת ניו-יורק (NYU). אני ׳מוסמך׳ (MA) שני תארים שניים, בהצטיינות, דרך אוניברסיטת רייכמן (לשעבר, המרכז הבינתחומי הרצליה) - פסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה קלינית (מבוגר). ביצעתי תוכנית דו-שנתית של הכשרת CBT אינטגרטיבי – קרוב חוויה וממוקד רגשות מטעם אוניברסיטת חיפה בשיתוף איט״ה. כעת, אני קנדידט בלימודי אנליזה יונגיאנית במכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית.

באשר לניסיוני התעסוקתי, התחלתי את דרכי הטיפולית בפרקטיקום במכון "שינוי" (2015)- המכון הישראלי לתהליכי שינוי בפרט, במשפחה, ובארגון. במסגרת הפרקטיקום הודרכתי לטיפול ומעקב אחר מספר מטופלים במכון. לאחר מכן, כשנה (2016) הייתי מפתח תוכן ומחקר ב"מרכז מיטיב", המרכז לחקר ופיתוח הפסיכולוגיה החיובית, בשיתוף פעולה עם המרכז הבינתחומי הרצליה. במהלך התואר הקליני שלי, בשנתי הראשונה (2017), ביצעתי פרקטיקום בקליניקה של "המרכז הבינתחומי הרצליה", ובשנה השניה (2018), ביצעתי פרקטיקום ב"רמת חן", מרפאה לבריאות הנפש, בתל אביב. במקביל, במהלך לימודיי לתואר הקליני, תרגלתי את הסמינר המחקרי בחרדה חברתית במסלול הישראלי והבינ"ל, והנחיתי סטודנטים לכתיבת עבודות תיזה לתואר מוסמך בפסיכולוגיה קלינית וחברתית במרכז הבינתחומי הרצליה. את ההתמחות המרפאתית שלי (2019) ביצעתי בתחנת העמקים – השירות הפסיכולוגי האזורי. במקביל, במהלך שלוש שנות ההתמחות שלי, הייתי פסיכולוג חטיבה ותיכון ׳רב תחומי עמל עמק חרוד׳ (2020), ושנה לאחר מכן (2021), במשך כשנתיים, פסיכולוג חטיבה ותיכון ׳כפר הנוער ויצו ניר העמק׳. התחלתי את עבודתי הטיפולית (2021), במסגרת הפרטית, בפנימיות פוסט-אשפוזיות, קצה, פנימיית ׳רכסים׳ ופנימיית ׳שבילים׳. כיום, אני עודני הפסיכולוג של פנימיית ׳שבילים׳, ומטפל בקליניקה פרטית בגליל ים, הרצליה. את ההתמחות האשפוזית שלי אני מבצע במחלקה הפסיכיאטרית של הילד - ביה״ח שיבא, תל השומר. 

 

לרוב אנשים מגיעים לטיפול פסיכולוגי במצבים אקוטיים בעיקר סביב משברים במהלך חייהם. הסימפטומים השכיחים שמובילים אנשים לטיפול הם חרדה, דכאון, אובדנים, ופוסט טראומה (אקוטית ו/או מורכבת). במקרים אחרים, אנשים מגיעים כאשר הם חווים קשיים באזורים שונים בחייהם: במקום עבודתם, במעגלים חברתיים, בזוגיות, בהורות, ובאזורים הקשורים בזהות ודימוי עצמי. מגע עם המחולל(ים) לקשיים  אלה (זכרונות ותחושות מוקדמים או מאוחרים) מביא עימו כאב, לעיתים כאב רב, בלתי נסבל. כתוצאה מכך הרבה מאיתנו עושים כל שביכולתנו להימנע מלבוא במגע עם אזורים אלה.

הטיפול הפסיכולוגי מאפשר מגע עם אזורים אלה בסביבה קבועה, בטוחה, מקצועית, המעוגנת בקשר הטיפולי-הבינאישי. עם התקדמות המפגשים לרוב נרכשת תחושה של אמון ויכולת לסמוך על המטפל; וככל שעובר הזמן ויש מחויבות להליך הטיפולי, ניתן לגעת באזורים עמוקים יותר בנפש. יש לזכור שכל סוג של שינוי, בטח אם מהותי בחייו של אדם, לוקח זמן, ולעיתים מביא עימו כאב רב, ממש עד לכדי תחושה של אובדן (בתחושת העצמי, כפי שהייתה מוכרת עד לאותה העת). 

הטיפול לפי תפישתי הוא מסע אל העצמי. זהו מסע אישי, מורכב, הכולל היכרות לא רק עם צדדים שלנו שאנחנו גאים בהם ורוצים שאחרים יכירו אותם (ובהם), אלא דווקא עם צדדים שאנחנו מתביישים בהם ועושים הכל כדי להסתיר אותם; לפעמים לא רק מאחרים, אלא גם מעצמנו. ההיכרות עם כלל הצדדים שבתוכנו, עם מאווינו הכמוסים ביותר, הדחפים שלנו, כמו גם עם גורמים המאפשרים לנו לווסת את כל אלה, ולהתנהל במרחב חברתי מקובל, היא אינהרנטית בתהליך הטיפול. 

בעבר, אם כי גם היום אני נתקל, בסטיגמות שונות אודות הטיפול הפסיכולוגי. ביניהם: כל מי שפונה לטיפול בהכרח הוא משוגע (/שאוחז בו שיגעון); אם נתחיל בטיפול לא נוכל לסיים אותו (/המטפל יגרום לנו להיות תלוים בו); אנחנו המטפלים הטובים ביותר של עצמנו, וכיוצ״ב. למרות שאני יכול להבין הסטיגמות הללו, אני לא מסכים איתם. אני מזמין את כל המעוניין לחוות את הטיפול בו - בעצמו, ולראות אם הוא מתאים לו. בפגישה הראשונית נעבור יחד על קורות החיים של המטופל (אינטייק), ונעריך יחד את הפוטנציאל הטיפולי, כמו גם את הרצון והמוטיבציה להיכנס למערכת יחסים טיפולית, מחייבת. מערכת יחסית זו לא רק מחייבת מבחינת הסטינג הטיפולי (הזמן והמרחב), אלא גם היא אינטימית מטבעה, ולכן דורשת את המחויבות וההתגייסות של שני הצדדים. 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של דניאל גלר לוי, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי דניאל גלר לוי ובאחריותו/ה.