פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
יובל הדר
יובל הדר

יובל הדר

יועץ חינוכי מאומת
מספר רישיון: 23512

אודות

טיפול פסיכותרפויטי - טיפול זוגי - הדרכת הורים.   פסיכותרפיסט - בוגר התוכנית לפסיכותרפיה אינדיווידואלית במכון אדלר. מתמחה בטיפול זוגי אדלריאני. מנחה הורים - בעל תואר שני בייעוץ חינוכי.    מתוך אתר...

פניה אל יובל הדר

טיפול פסיכותרפויטי - טיפול זוגי - הדרכת הורים.  

פסיכותרפיסט - בוגר התוכנית לפסיכותרפיה אינדיווידואלית במכון אדלר.

מתמחה בטיפול זוגי אדלריאני.

מנחה הורים - בעל תואר שני בייעוץ חינוכי.   

מתוך אתר מכון אדלר:

התוכנית ללימודי פסיכותרפיה במכון אדלר מקנה הכשרה מקיפה ומעמיקה בתיאוריה ובפרקטיקה עפ”י ה- Individual Psychology שפיתח אלפרד אדלר וממשיכו רודולף דרייקורס.

מטפלים בוגרי בית הספר עוברים הכשרה לטיפול באוכלוסיה בוגרת ברוח ובשיטות הטיפול של ה- Individual Psychology.

התכנית מוכרת על ידי האגודה הישראלית לפסיכותרפיה ממוקדת, המעניקה הסמכה כפסיכותרפיסט מוסמך למסיימי התכנית העומדים בקריטריונים להסמכה.

הייחודיות של התוכנית בנוף הטיפולי :

ה- Individual Psychology שפיתח אלפרד אדלר (1870-1937) היא גישה טיפולית המושתתת על עקרונות וערכים של פסיכולוגיה הומניסטית חיובית ומערכתית חברתית.

תורת האישיות והתרפיה הינה סוציו- טליאולוגית ומשקיפה על האדם השקפה הוליסטית : כפרט יצירתי ובוחר הנע לעבר מטרות – חלקן מדומות – עפ”י הפירוש הסובייקטיבי שלו למציאות.

אדלר האמין שלאדם יש חופש בחירה ומתוך כך הוא אחראי על האופן בו הוא יוצר את עצמו ומקיים את מערכות היחסים בחייו.

הדרך הייחודית, בה בוחר האדם להתנהל בשדה החברתי, המשפחתי זוגי ובעולם העבודה משקפת את “סגנון החיים” שלו. “סגנון החיים” מתייחס אל ההנחות הבסיסיות שהאדם מפתח בילדות המוקדמת כדי לעזור לעצמו לארגן את ניסיונותיו, להבינם, לחזותם מראש, לשלוט בהם. מאחר שהנחות אלו הינן מסקנות הנובעות מתפיסותיו של האדם עוד בילדות המוקדמת, הן מהוות תפיסת מציאות סובייקטיבית מוטה. מכאן ש”סגנון חיים” הינו סוג של משקפיים שדרכם אדם רואה את עצמו, בהתאם לדרך תפיסתו את החיים.

לפי אדלר פנומנולוגיה וסובייקטיביות (תפיסה קוגניטיבית, הבנת סגנון החיים) הן המפתח העיקרי המתאים להבנת האדם.

“עלינו להראות בעיניו שלו ולהאזין באוזניו שלו” , כתב אדלר (1958) באשר לתפקידו של המטפל.

ה- Individual Psychology יצרה שיטת טיפול ייחודית וממוקדת המאפשרת למטופל לפתח מודעות להשקפת עולמו ולתפיסותיו, לבחון את מטרותיו הפסיכולוגיות ולתרגל את התובנות הטיפוליות כך שיהפכו לפעולות יזומות, המניבות תוצאות משמעותיות בחייו.

הפסיכותרפיה עפ”י הגישה האדלריאנית מושתתת על תפיסת העולם והעקרונות הבאים:

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של יובל הדר, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי יובל הדר ובאחריותו/ה.