פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×יצירה מאת Richard Van Mensvoort
Richard Van Mensvoort ©
זכור אותי

אירועים

6
ספטמבר

הארת שוליים | לצאת לדרך

6/9/2010

הארת שוליים היא סדרת מפגשים לשיחה על קולנוע. במרכז כל מפגש מוקרן סרט קולנוע נבחר בליווי הרצאה ודיון קבוצתי, באמצעותם ננסה להאיר את שולי היצירה ולמצוא, יחד, זוויות התבוננות חדשות.
המפגשים מתקיימים ב"סינימה פריפריה" - בית קולנוע אינטימי השוכן בלב זכרון-יעקב.

במפגש הקרוב, שיתקיים ביום ב' 6.9.2010, יוקרן הסרט לצאת לדרך - Away We Go בליווי שיחה עם דר' אורית גודקאר. התכנסות משעה 20:00, סיום משוער 23:00

לפרטים והרשמה: http://www.hebpsy.net/cinema


"לצאת לדרך" הינו קומדיה רומנטית שהיא גם סאטירה חברתית שנונה ביותר מאת הבמאי סם מנדז (אמריקן ביוטי, ג'ארהד), ברט וורונה מצפים לילדם הראשון, ועכשיו עליהם להחליט באיזו עיר אמריקאית ירצו לגדל את הילד, ואיזה משפחה ברצונם ליצור. לשם כך הם יוצאים למסע מעט הזוי ברחבי היבשת. במפגשים שמסעם מזמן להם הם בונים לעצמם את דמות המשפחה המודרנית, על השינויים שהיא עוברת בתקופה המודרנית והפוסט-מודרנית.

במפגש שלנו עם הסרט ננסה להתבונן בעין ביקורתית, אך גם חומלת על אותם ניסיונות ליצור מבנים משפחתיים בתקופתינו הסוערת והמאתגרת, עבור המשפחה כמוסד ועבור היחידים בתוכה. בשיחה שתתקיים לאחר הצפייה, המשתתפים מוזמנים להביא מניסיונם, עמדותיהם והתובנות שלהם בשאלות שונות כגון: מהי "משפחה"? מדוע אנשים ממשיכים לדבוק במשפחות? מה אמורה משפחה לספק עבור חבריה? כיצד היחידים מתמקמים בתוך המשפחה? ואחרות.

דר' אורית גודקאר, פסיכולוגית חינוכית מדריכה ומתמחה בפסיכולוגיה קלינית, חוקרת אמהות ומגדר, מתעניינת במיוחד במבנים משפחתיים מסורתיים ואחרים, וההשלכות של השינויים החברתיים על המשפחה ועל היחידים.

תגיות: