פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
גילוי דעת - המשבר בשפ"ח קרית גת

גילוי דעת - המשבר בשפ"ח קרית גת

יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 10/5/2019 | הרשמו כמנויים

בהמשך לפוסטים קודמים בנושא, על מסכת הפגיעות החמורות של עיריית קרית גת בעובדי השפ"ח שלה - בימים האחרונים הובא לידיעתנו כי עיריית קרית גת לא הסתפקה בפירוק השפ"ח שלה, שבעבר הלא-רחוק עבדו בו עשרות פסיכולוגים (בשפ"ח נותר כיום רק מנהלו – פסיכולוג אחד בלבד בעיר בת 60 אלף תושבים!). היא אף הגדילה והחלה בקידום תהליכי הפרטה של השירות הפסיכולוגי הציבורי בעירה! 

העירייה שילמה מכספי משלם המיסים הון עתק למכון פרטי לצורך עריכת 129 אבחונים לוועדות השמה. בנוסף החלה העירייה לחפש פסיכולוג חינוכי פרטי שיישב בוועדות במקום מנהל השפ"ח המכהן. עובדי העירייה פנו לפסיכולוגים אשר עובדים ברשויות שכנות, והציעו להעלות את שכרם במידה ויסכימו להשתתף בוועדות ההשמה בקרית גת. משלא הצליחו בכך, פנו השבוע בעירייה בדרישה רשמית לשפ"חים השכנים להשתתף בוועדות ההשמה של קרית גת! דרישה זו היא לחלוטין אינה במסגרת הגדרת התפקיד של הפסיכולוגים עובדי הרשויות המקומיות השכנות.

אנו בפורום הארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית, מזועזעים מהפגיעה החמורה שמתרחשת בשירותים הפסיכולוגיים בקרית גת בשנים האחרונות ובמיוחד בימים האחרונים. אנו קוראים לכל הפסיכולוגים החינוכיים שלא לשתף פעולה עם תהליך זה, ולא לעבוד עבור עיריית קרית גת, אלא במסגרת השפ"ח ותחת ההסכמים הקיבוציים! מדובר בצעד ראשון ומסוכן בדרך להפרטת וביטול של השירות הפסיכולוגי, ומוטלת עלינו החובה לעצור אותו מבעוד מועד!

קישור לגילוי דעת בנושא שפ"ח קרית גת, שיצא בתפוצה רחבה מטעם פורום הארגונים למען הפסיכולוגיה הציבורית.


עוד בבלוג של יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.