לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
הבנות לא לבד: גם בנים מראים סימני בגרות מינית מוקדם מבעבר

הבנות לא לבד: גם בנים מראים סימני בגרות מינית מוקדם מבעבר

שפיות זמנית | 6/11/2012 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

הניו יורק טיימס מדווח על מחקר חדש שבוצע על ידי האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים ומצביע על כך שנערים מראים סימנים לבגרות מינית מוקדם יותר מבעבר. אם במחקר מקיף קודם צוין הגיל 11.5, המחקר הנוכחי מצביע על עד שנתיים פחות מכך- החל מגיל 9.5 אפשר להתחיל לראות סימנים של בגרות מינית.

"מומחים אומרים כי אין להתייחס למחקר כסיבה לבהלה, אלא כאמצעי לסייע להורים ולרופאים להיות מודעים להתפתחות אצל בנים ולהבין שעליהם להתחיל מוקדם יותר בשיחות על נושאים חברתיים. 'זה היה מחקר חשוב מאוד, והמתודולוגיה שלהם משופרת בהשוואה למחקרים קודמים, כי הערכת ההתפתחות המינית אצל נערים התבססה על מה שנחשב לאמת המידה המקובלת: גודל האשכים' , אמרה ד"ר לורה בכרך מאוניברסיטת סטנפורד, אנדוקרינולוגית המתמחה בילדים.
 
"עם זאת, 'המחקר לא צריך לעודד כתבי עת לשים בשער תמונה של ילד בן 9 שמתגלח', הוסיפה ד"ר בכרך. 'מאחר שחלק מההורים חוששים כי בגרות מינית מוקדמת נגרמת בשל הימצאות הורמונים בחלב - השערה שאין לה הוכחה - אני לא רוצה שאנשים יעלו על בריקדות וירוצו לקנות חלב אורגני. כשמטופלים שואלים אותי, אני אומרת להם לעשות כרצונם, אבל לא בגלל שזה עלול לכאורה להשפיע על ההתבגרות המינית'".

תרגום לעברית אפשר למצוא כאן ("הארץ").


עוד בבלוג של שפיות זמנית

מה צריך לעשות כדי לגדל ילדים מצליחים? מה מנבא אושר בהמשך החיים? איזו התערבות כדאית כדי לעודד סקרנות?...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.