לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
תחקיר: אינסטגרם פוגעת בבני הנוער המשתמשים בה - ובמיוחד בנערות

תחקיר: אינסטגרם פוגעת בבני הנוער המשתמשים בה - ובמיוחד בנערות

שפיות זמנית | 17/9/2021 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

תחקיר: אינסטגרם פוגעת בבני הנוער המשתמשים בה - ובמיוחד בנערות 1

בתחקיר שפורסם השבוע בוול סטריט ג׳ורנל וזכה להדים רבים, נכתב כי חברת פייסבוק חקרה וגילתה שאינסטגרם, האפליקציה שמאפשרת למשתמשים לשתף תמונות וסרטונים, גורמת נזק לאחוז ניכר של בני נוער. לפי התחקיר, במהלך שלוש השנים האחרונות פייסבוק ביצעה מחקרים פנימיים בנוגע להשפעות שיש לאינסטגרם על משתמשיה, ומצאה שהיא פוגעת במיוחד בנערות; עוד התגלה כי באחד מהמסמכים הפנימיים של פייסבוק נכתב כי בקרב מי שדיווחו על מחשבות אובדניות, 13 אחוזים מהנערים הבריטים ו-6 אחוזים מהנערים האמריקאיים קישרו בין האובדנות שלהם לאפליקציה.

באחד מהמחקרים הפנימיים של החברה נמצא כי 32% מהנערות דיווחו שכאשר הן מרגישות רע בנוגע לגופן, אינסטגרם גורם להן להרגיש רע יותר. בנוסף, 14% מהנערים בארצות הברית דיווחו שאינסטגרם גורם להם להרגיש רע בנוגע לעצמם. החוקרים הזהירו את החברה מפיצ׳ר ה-explore, שמאפשר לגולשים להיחשף למגוון רחב של חשבונות אינסטגרם, משום שהוא עשוי לדחוף גולשים צעירים לתוכן שעשוי להיות פוגעני.

בתגובה לתחקיר, ראש המדיניות הציבורית של אינסטגרם, קארינה ניוטון, הגיבה ואמרה שהחברה מחפשת דרכים לגרום לגולשים שלא לצרוך סוגים מסוימים של תוכן באינסטגרם: ״אנחנו מחפשים דרכים לעודד אותם להסתכל על נושאים שונים אם הם צופים שוב ושוב בסוג מסוים של תוכן״, היא כתבה. ״אנחנו מקווים שנוכל לגרום לאנשים לצרוך תוכן שיעודד ויגרום להם להשראה, ושבקנה מידה גדול יותר, אולי ישנה את תרבות האינסטגרם שמתמקדת באיך שאנשים נראים״.

בני הנוער הם כבר היום רכיב חיוני להצלחתה של אינסטגרם, כאשר למעלה מ-40% מהגולשים באפליקציה הם בני 22 ומטה. בימים אלה, פייסבוק מפתחת גרסת אינסטגרם לילדים, שתפנה לבני 13 ומטה. בעקבות פרסום התחקיר, יש כבר קולות בארצות הברית שקוראים לפייסבוק לזנוח את מיזם האינסטגרם לילדים.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.