לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מחקר: אחד מכל שלושה שחלו בקורונה באופן קשה פיתח הפרעה נפשית

מחקר: אחד מכל שלושה שחלו בקורונה באופן קשה פיתח הפרעה נפשית

שפיות זמנית | 8/4/2021 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

מחקר חדש של אוניברסיטת אוקספורד מצא שאחד מכל שלושה אנשים שחלו בקורונה באופן קשה אובחנו תוך שישה חודשים מההידבקות בהפרעה פסיכיאטרית או נוירולוגית. המחקר בדק תיקים של 236,379 מטופלים, בעיקר מארצות הברית, ומצא שמתוך 34% מהנבדקים שאובחנו בהפרעה פסיכיאטרית או נוירולוגית לאחר הידבקות בקורונה, 17% מהם אובחנו בחרדה, שהייתה ההפרעה הנפוצה ביותר. אבחנות נוירולוגיות כמו שבץ או דינמציה היו נדירות יותר, אבל לא בלתי נפוצות בקרב אלו שחלו באופן קשה: מבין מי שהגיעו לטיפול נמרץ 7% לקו בשבץ ו-2% בדימנציה. 

המחקר גם השווה את מי שחלו ב-COVID-19 עם מי שחלו בשפעת או במחלות נשימה אחרות באותה תקופת זמן, ומצאו ששיעור האבחנה של הפרעות פסיכיאטריות ונוירולוגיות היה גבוה יותר בקרב מי שחלו בקורונה לעומת מחלות אחרות. הם מצאו שלאחר הידבקות בקורונה יש סיכוי גבוה ב-44% לקבל אבחנה נוירולוגית או פסיכיאטרית מאשר לאחר הידבקות בשפעת. 

החוקרים סייגו את הממצאים באומרם כי אנשים רבים עם סיפמטומים של הוירוס לא קיבלו טיפול רפואי, ולכן המחקר כלל בתוכו אנשים שככל הנראה הושפעו בצורה חמורה יותר מההידבקות מאשר אחרים. כמו כן, צויין שחומרת ההפרעות הפסיכיאטריות והנוירולוגיות אינה ידועה.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.