לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
איך מקבלים את הזכויות שמגיעות לכם בתחום בריאות הנפש? תכנית חדשה תעשה סדר

איך מקבלים את הזכויות שמגיעות לכם בתחום בריאות הנפש? תכנית חדשה תעשה סדר

שפיות זמנית | 2/12/2020 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

לאדם עם מגבלה נפשית יש זכויות רבות, שנועדו לאפשר לו חיים מלאים ושלמים בתוך הקהילה, אך לא פעם מימוש זכויות אלו הוא תהליך מורכב שכרוך במחסומים אישיים וחברתיים רבים. תכנית "עמיתים לזכויות" של משרד הבריאות והחברה למתנ"סים נועדה לחולל שינוי בנושא מיצוי הזכויות בתחום בריאות הנפש: התכנית מסייעת למתמודדים ולבני משפחתם במימוש הזכויות המגיעות להם וכן מסייעת לאנשי מקצוע ולנותני שירותים לתת שירות נגיש ושוויוני. באתר התכנית קיים מידע רב שקשור למיצוי זכויות, כמו למשל זכאות לסל שיקום וקבלתו; דרכים שונות לקבלת טיפול בקהילה; קבלת סיוע כלכלי ונפשי; מידע עדכני בנוגע לקבלת טיפול נפשי ושירותי שיקום בימי קורונה, רכישת תרופות בתקופה זו, ועוד.

הייחודיות של "עמיתים לזכויות" טמונה בכך שמי שמוביל את ההרצאות והמפגשים הם מסבירנים המתמודדים בעצמם עם מגבלה נפשית ומשלבים ידע מקצועי עם ידע מניסיון אישי. הם מסייעים למתמודדים ולבני משפחתם להכיר את המערכת ולהתגבר על הקשיים האישיים והמערכתיים הכרוכים בתהליכים של מיצוי זכויותיהם. בנוסף לכך, היכרותם של המסבירנים עם הקשיים ממקור ראשון מאפשרת להם לחשוף גם קהל מקצועי לצרכים הייחודיים של אוכלוסיית המתמודדים עם מגבלה נפשית ולספק כלים מעשיים להנגשת השירות.

התכנית מציעה הרצאות בזום שמשלבות ידע עדכני עם דוגמאות וסיפורים אישיים, ומציעה לכם/ן להזמין את אנשיה להרצות בארגון שלכם/ן.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

למרות שהמושג ״חוסן״ הפך בולט מאד בשיח הפסיכולוגי האקדמי ובדיבור הנפוץ על בריאות  נפשית, המשמעות...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.