פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
השתלמויות פסיכולוגים ומימונן - עדכונים

השתלמויות פסיכולוגים ומימונן - עדכונים

יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 24/10/2019 | הרשמו כמנויים

כידוע לכם, כבר חודשים ארוכים שאנו, בחטיבת הפסיכולוגים, שמים דגש מיוחד על אכיפת זכויות הפסיכולוגים בנושא השתלמויות מקצועיות מובהקות – המקנות לפסיכולוגים (בין השאר) את הזכות לקבל מימון מלא מהמעסיק.

מדובר בזכות ייחודית ומיטיבה שקיימת רק לפסיכולוגים, אשר במשך שנים לא דרשנו אותה כפי שצריך, והמעסיקים לא נתנו אותה כפי שצריך. חלק נתנו לפי אחוזי משרה, חלק לפי כללי אצבע שקבעו לעצמם, חלק כנראה החליטו באופן רנדומלי למי לתת וכמה. לאורך מספר פגישות שקיימנו עם נציבות שירות המדינה, משרד הבריאות, המרכז לשלטון מקומי, משרד האוצר וגורמים בקופ"ח כללית, ניסינו לקדם את יישום הסעיף כפי שצריך, ובקיץ האחרון אף הייתה הרגשה שלפחות עבור הפסיכולוגים בשירות המדינה יש פריצת דרך והולכת לצאת הנחיה למעסיקים כיצד לממן את ההשתלמויות.

לצערנו, ההנחיה לא יצאה, גרירת הרגליים נמשכה ופניותינו בנושא לא נענו.

על רקע המאמצים הללו, הוצאתי בשבועות האחרונים מכתב למנהלי השירותים הפסיכולוגים השונים בקריאה להתעקש ולהיאבק, גם מצידם, על יישום הסעיף הזה במלואו.

היום נתקבל בחטיבה מכתבה של אתי גבאי, סגנית בכירה לממונה על השכר באוצר.

לפני שאתם נתקפים בדכדוך עקב קריאתו – תקראו שוב. מתייחסים אלינו ולדיונים הארוכים שלנו ברצינות. סוף סוף דברים זזים, קיבלנו אתמול התחייבות להיפגש בנושא במשרדי הממונה על השכר בתוך חודש (הישג כביר כשמדברים על פגישות באוצר).

לכן, אני מברכת על ההחלטה לקדם את הנושא הכאוב הזה, ועוד יותר מברכת על ההחלטה לקדמו מהר. המעסיקים השונים והאוצר יודעים שעל הסעיף הזה לא נתפשר, ולא נקבל הצעות שאינן עולות בקנה אחד עם סדר הגודל של עלות ההשתלמויות להן אנו זכאים ובהן אנו מחוייבים על מנת לשמור על המקצועיות שלנו. אני מקווה שנצליח להגיע להסכמות בטוב, ואם לא – נפעל בכלים העומדים לרשותינו (הליך משפטי) כדי לקבל את המגיע לנו.

מבטיחה לעדכן.


עוד בבלוג של יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.